В Ірландії вирішити дефіцит далекобійників планують шляхом залучення українців

14 жовтня 2021, 15:57 АвтоДіло, Світ
Share Button
Фото: logist.today
Минулого тижня ірландський уряд доручив Управлінню дорожньої безпеки (RSA) вивчити можливість укладення угод про визнання і обмін водійськими посвідченнями з Україною, Молдовою, Північної Македонією і Аргентиною.

Про це пише Логіст.Today з посиланням на The Irish Times.

За оцінками представників галузі автоперевезень, в Ірландії існує нестача від 3000 до 4000 професійних водіїв. 

Хільдегарда Нотон з Міністерства транспорту попросила відомство зв’язатися з органами цих країн, що видають ліцензії, з приводу можливої угоди. За словами Нотон, укладання взаємних угод може зайняти приблизно рік, оскільки обидві сторони повинні бути впевнені, що застосовуються однакові стандарти безпеки дорожнього руху.

Крім того, міністерство вже вивчає можливість обміну посвідченнями з канадською провінцією Нью-Брансвік. Якщо угода буде укладена, це буде 13-та юрисдикція, з якої держава обмінюється посвідченнями на управління вантажними автомобілями.

Нотон також просить Департамент підприємництва, торгівлі та зайнятості збільшити робочі квоти для водіїв вантажівок з країн, що не входять в Європейську економічну зону, щоб у них не було перешкод для в’їзду в країну. На сьогодні водіям вантажівок було видано 175 дозволів на роботу в Ірландії, багато хто з них – з Південної Африки.

«Існує думка, що це важка робота. Це години, дні і тижні, проведені далеко від сім’ї. Необхідно визнати це. Ми хочемо залучити людей в цю галузь і показати, що це стабільна і хороша кар’єра з перспективою росту», – зазначила Хільдегарда Нотон.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі