В Україні підвищать штрафи для пішоходів-порушників: цифри

23 лютого 2020 АвтоДіло
Share Button
Ілюстративне фото
Верховна Рада України вирішила збільшити відповідальність для пішоходів-порушників і прописати для них нові суми штрафів.

Проєкт закону, зареєстрованого в парламенті, передбачає посилення відповідальності не тільки для пішоходів, а й для велосипедистів, осіб, які керують гужовим транспортом і погоничів тварин, повідомляє «Сьогодні».

На сьогодні всі ці категорії за порушення ПДР можуть відбутися попередженням, або штрафом у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн). Для пішохода напідпитку штраф становитиме 136 грн, а в тому випадку, якщо з вини цієї людини сталася аварія – 170 грн.

У новому ж законопроєкті пункт про попередження взагалі відсутній, а штрафи встановлено у розмірі 255 грн, 510 грн для нетверезих пішоходів і 680 грн, якщо станеться аварія.

Читайте також: Скільки за їзду без паска безпеки довелося б викласти у Європі

У пресслужбі Федерації роботодавців автомобільної галузі як приклад навели законодавство інших країн, де через штрафи стимулюється відповідальність кожного учасника дорожнього руху.

«Як приклад можна навести Польщу, де за перехід в недозволеному місці накладається штраф 50 злотих (309 грн, – ред.), чи Бельгію, де за аналогічне порушення або перехід на червоний сигнал світлофора муситимете заплатити щонайменше 50 євро. У деяких країнах встановлюють штрафи за користування мобільним телефоном під час перетину проїзної частини», – відзначили експерти.

Читайте також: Перевищив швидкість, то платиш 3400 грн: про нові штрафи за порушення ПДР у 2020 році

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі