В Україні створять плаваючу версію бронемашини “Дозор-Б”

09 грудня 2020, 19:42 АвтоДіло
Share Button
Фото - Defense Express
Відповідне завдання Міноборони поставили перед розробникам броньованої машини - Харківським конструкторським бюро машинобудування.

Про це повідомив заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв’ю для Defense Express, додавши, що можливість долати водні перешкоди передбачалася ще у першому варіанті.

“Тактико-технічне завдання на “Дозор”, яке було видане Міністерстов оборони передбачало ще у першому варіанті таку функцію як подолання водних перешкод. Але, на жаль, ХКБМ не спромоглося виконати це завдання. Тому ми знову звернулися й нагадали”, – зазначив Олександр Миронюк.

Наразі триває дослідно-конструкторська робота “Турнір”.

Також, в Міноборони очікують вже в цьому місяці (грудні) розпочати кваліфікаційні випробування ТКБМ “Дозор-Б” для перевірки перед запуском у серійне виробництво (яке заплановане на наступний рік на ХКБМ та ЛБТЗ).

Ймовірно мова йде не про плаваючу версію, однак завершення робіт з її створення, судячи з усього, у військовому відомстві довго чекати не забираються. Принаймні таке враження складається з пояснень заступника міністра, чому для плаваючої ББМ була обрана саме ця платформа.

Фото – Defense Express

“Зробити на сьогоднішній день плаваючу машину іншим розробникам буде трошки важче (ніж ДП ХКБМ), бо буде потрібен певний досвід. Можна, звичайно, визначити завдання, потратити рік чи півтора на розробку цієї машини. Але ж за півтора-два роки підуть інші вимоги”, – пояснив заступник міністра оборони з озброєння.

ТКБМ “Дозор-Б” розроблена ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова” ще у 2007 році (офіційна презентація). Однак про серійне виробництво та державні випробування розмова пішла лише після 2014 року.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі