Анастасія Пляцок

Анастасія Пляцок

Депутатка Львівської обласної ради

Чому Львівська РДА повинна працювати не у Львові

Share Button
Фото ілюстративне
Львівська районна державна адміністрація не може розпочати свою роботу, адже Національний банк України не надає у користування своє приміщення, що розташоване на вул. Коперника у Львові.

Саме на цьому у своєї блозі наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Очільник області навіть встиг звинуватити керівництво НБУ у протидії реформі децентралізації. Натомість розміщення Львівської РДА за межами Львова може принести неочікувані плюси, про які керівник області можливо не здогадується.

Найперше, Львівська РДА – це маленька чиновницька армія, яка за попередніми підрахунками, склади близько 350 штатних одиниць. Наразі відомо, що частину посад закриють чинними працівниками райдержадміністрацій – Жовківської, Перемишлянської, Кам’янка-Бузької та Пустомитівської районних адміністрацій. Тобто це призведе до збільшення маятникової міграції між обласним центром та, щонайменше, чотирма містами області.

Очевидно, що частина працівників будуть використовувати свій власний транспорт для добирання на роботу. Навіть, якщо мова йде про 100 автівок, це вже суттєво впливає на паркування по вулиці Коперника. Сюди слід додати ще й ймовірне прохання від РДА про виділення службових паркомісць, за які місто не отримуватиме жодного доходу. Таким чином розміщення Львівської РДА в центрі Львова ускладнить й без того непросту транспортну ситуацію у середмісті.

Тому найкращим варіантом стане розміщення РДА в одному з міст–колишніх районних центрів, що тепер приєднанні до великого Львівського району. Але мова йде про розміщення не лише фізичне, а і юридичне – тобто реєстрацію Львівської РДА, наприклад, у Перемишлянах чи у Жовкві. Я думаю очільники територіальних громад цих міст не відмовляться від суттєвої надбавки до бюджету у вигляді ПДФО (податку на доходи фізичних осіб), 60% якого спрямовується у місцеві скарбнички. Якщо взяти середню заробітну платню у Львівській області, яка за даними Держстату, становить 11 тисяч гривень, то, зважаючи на розмір штату Львівської РДА, щомісяця до місцевого бюджету надходитиме понад 400 тисяч гривень.

Ну і наостанок, позиція Максима Козицького щодо розміщення Львівської РДА саме у Львові дещо розходиться з позицією нашого Президента, прямим представником якого на Львівщині власне і є Максим Зіновійович. Тому нагадаю йому, що 30 березня цього року під час засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління Володимир Зеленський ініціював початок процедури перенесення міністерств та інших органів виконавчої влади в регіони протягом наступних двох років. Вважаю, що Львівщина може стати пілотною областю для цього, а голова ОДА на власному прикладі показати всі переваги від такої децентралізації.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі