Дар’я Озерна

Дар’я Озерна

біологиня

Чому шкіра стає сухою та чи потрібно літрами споживати воду

Дар’я Озерна | 01 листопада 2019 Думка, Здоров'я
Share Button
Фото: Юра Мартинович/ІП «Діло»
Здорова красива шкіра – це прекрасно. Та часто шкіра буває сухою, і виробники косметики та продавці мінеральної води раді запропонувати нам засоби для зволоження. Ззовні та зсередини, так би мовити.

Про це розповідає знана блогерка і біологиня Дар’я Озерна у радіоблозі «ФізКультура» на UA: Радіо Культура. «Я знаю все про людське тіло», – стверджує вона.

Чому шкіра стає сухою і що можна зробити для її комфорту, подивімося. Немає єдиної причини та єдиного чарівного рятівного засобу. Причини сухості бувають різні, і діяти щоразу слід інакше. Причиною сухої шкіри може бути бактеріальна або грибкова інфекція, холодна вітряна погода або, навпаки, надто сухе повітря в приміщенні. А ще – тривале перебування на сонці, прийом деяких ліків: проти високого тиску чи високого рівня холестерину, або брак гормонів щитоподібної залози. Крім цього, шкіра може бути надто суха через неправильну косметику або незбалансоване харчування. З віком, зі зниженням рівня статевих гормонів, і у чоловіків, і у жінок шкіра втрачає здатність утримувати вологу.

Як ви бачите, причини можуть бути геть різні, і зволожуючий крем не завжди допоможе. Що ж робити?

По-перше, захищайте шкіру від ультрафіолету і вітру, захист від сонця стане на заваді фотостарінню. По-друге, якщо шкіра почервоніла, злущується, пече або у вас інші тривожні симптоми, зверніться до лікаря – він може виявити причину і дасть слушну пораду.

По-третє, хай повітря у вашій кімнаті чи офісі буде вологе, особливо взимку. Для цього досить мокрого рушника на батареї.

Наостанок, уникайте надмірних солодощів, їжте моркву, червоний перець, горіхи і насіння. Ці продукти корисні для шкіри. А вода? Чи треба пити багато води, щоб шкіра була, як немовляти? Так, пити треба, коли вам хочеться пити, але зволоженість шкіри залежить від її здатності воду утримувати, а не від доступності води. Утримують в шкірі воду колаген та гіалуронова кислота. З віком і особливо на сонці їх стає менше. Не конче купувати креми з вмістом цих елементів, значно ефективніше буде захищати шкіру від надмірного сонця, а ще – висипатися.

Нехай ваша шкіра завжди сяє здоров’ям і красою.

Читайте також: Милий сон. Як кава сприяє денному сну та чим загрожує хронічне недосипання

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі