Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

Чи готуються “слуги народу” до виборів у Львові?

Share Button
Фото: ЛОДА
Це питання у Львові турбує багатьох. Особливо у львівському політикумі. Бо реальної кампанії ми взагалі не бачимо: ні білбордів, ні партійних акцій, ні активностей у медіа. Ну, крім епізодичних рухів від нардепів - "слуг народу" Тістика і Саламахи, та публічних потуг очільника обласного осередку партії і водночас голови Львівської ОДА Максима Козицького.

От і все, що ми можемо бачити від партії влади в базовому регіоні її найзапеклішого опонента – “Європейської солідарності”. Але ж насправді все не так просто. Тому спробую сьогодні трохи розібратись з цим, поки у нас нові кандидати на мера не з’являються і #міські_преГОНи змушені відпочивати.

Реально, у львівських “слуг народу” все не лише не просто, а дуже складно. Занадто багато у цій партії центрів впливу на формування команди. Фактично на Львівщині за це мав би відповідати Максим Козицький. Але під чітким і жорстким наглядом Києва.

У Києві вже кілька місяців працює центральний виборчий штаб “Слуги народу”. Центральний штаб – це технічний орган, який виконує завдання кураторів різних напрямів кампанії. Ідеологією кампанії займається нардеп і фактичний голова партії Олександр Корнієнко, медіанапрям веде заступниця голови фракції – Євгенія Кравчук, від Офісу президента виборами займаються два заступники голови Офісу – Кирило Тимошенко і Сергій Трофимов, а також перший помічник президента Сергій Шефір.

Штаб очолює нардеп Михайло Крячко (колишній операційний директор SMMStudio, засновником якого є нинішній міністр цифрової трансформації Михайло Федоров). Крячко відповідає за роботу з виборчими комісіями, жеребкування та списки кандидатів.

У Крячка є два заступники – Гліб Денисов і Сергій Кострийчук. Діджитал курує ще один експідлеглий Федорова – чинний CEO SMMStudio Богдан Бунзон. Але на місцевих виборах онлайн-напрям не буде ключовим. Цього разу акцент ніби-то зроблять на традиційних для регіонів комунікаціях – партійних газетах, білбордах та особистому спілкуванні кандидатів і нардепів-мажоритарників з виборцями.

Фактично усю виборчу кампанію партія будуватиме навколо “Великого будівництва” – інфраструктурної програми, яку ініціював президент Зеленський. Координаційну раду “Великого будівництва” нещодавно очолив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. А виконання цієї програми контролює ексголова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович.

Зважаючи на це все, ви можете собі лише уявити наскільки складно і довго йде погодження всіх кандидатів і списків з центральним штабом. Мабуть, саме тому Євгенія Кравчук заявила, що команди усіх обласних осередків разом із кандидатами на посади міських голів обласних центрів вони презентують орієнтовно аж 21-22 серпня, коли відбуватиметься всеукраїнських з’їзд партії “Слуга народу”.

Звичайно, що впливати на списки у Львівській області хочуть і всі 3 львівські нардепи від “Слуги народу” – Тістик, Саламаха і Камельчук, які уже настільки “винесли мозок” своїми пропозиціями керівнику обласного штабу Олегові Канівцю, що той ніби-то вирішив покинути цю роботу і зайнятися всерйоз своїм балотуванням на посаду міського голови Стрийської ОТГ.

Додайте тепер до цього всього “механізму” керівника тіньового штабу “Слуги народу” на Львівщині – Мирослава Хом’яка, який теж через свої медіа намагається коригувати місцеві списки партії. Так, саме медіа Хом’яка першими злили у публічний простір інформацію про те, що “Слуга народу” висуватиме кандидатуру Олега Берези на посаду очільника Львівської ОТГ. Але, насправді, таке рішення ще не затверджене у Києві. Та й невідомо чи взагалі буде затверджене. Не виключено, що до всеукраїнського з’їзду у цьому “механізмі” все поміняється і ми почуємо прізвище зовсім іншого кандидата. Або взагалі дізнаємось про те, що “Слуги народу” не будуть нікого виставляти проти чинного міського голови Андрія Садового, а підтримають останнього. Цьому дуже сильно опирається Козицький, але поки що безрезультатно. Остаточного рішення по виборах у Львові станом на зараз немає.

І за підсумками цього протистояння стане зрозуміло, хто ж насправді керує осередком партії на Львівщині – Козицький чи Офіс президента. Вчора видання liga.net написало, що у Києві розглядали можливість висування на крісло в Ратуші представницю “УДАРу Віталія Кличка” Оксану Юринець, однак щось не зрослось. Тепер найбільш імовірним кандидатом на посаду Львівського міського голови “Слуги народу” вважають самого Козицького, хоча сам Козицький від цього взагалі не в захваті – він не публічний і з впізнаваністю у нього дуже великі проблеми. Але найголовніше це те, що він дуже хоче очолити список “Слуги народу” до Львівської обласної ради, а балотування на мера Львова ставить хрест на такій амбіції. Для самого Козицького найбільш вигідним кандидатом на посаду міського голови Львова є експредставник “Самопомочі” Олег Береза.

По-перше, він нещодавно достатньо голосно вийшов із фракції цієї партії у Львівській міській раді і тепер є позапартійним депутатом, який достатньо добре орієнтується, як в міській господарці, так і політичних розкладах.

По-друге, він очолює Службу автомобільних доріг Львівської області, а ця установа чи не найбільш задіяна у “Великому будівництві”, на яке робитиметься ставка під час місцевих виборів. По-третє, Олег Береза не помічений у тісних зв’язках із двома місцевими “баронами” – Кривецьким і Козловським, а це для Козицького і виборців “Слуги народу” має вирішальне значення.

По-четверте, Олег Береза, як колишній топ-менеджер Садового, знає багато про свого колишнього шефа, а це може знадобитися під час кампанії.

І по-п’яте, сам Олег Береза ніби-то і готовий спробувати свої сили у цих перегонах, але йому реально потрібен бренд партії, який йому компенсує брак впізнаваності у Львові. І цією партією може бути, як на мене, лише партія влади, яка одразу на старті може дати йому одразу близько 2% підтримки. Принаймні так говорять останні соціологічні дослідження. Це, звичайно, не гарантує партії “Слуга народу”, як і її кандидату, у Львові на цих виборах нічого, але може реально збільшити їхні шанси на проведення у міськраду своєї фракції. І зовсім не найменшої.

Розглядається між “слугами народу” і ще одне прізвище – ще одного експредставника “Самопомочі”, який разом із Березою і ще трьома іншими депутатами і депутатками, покинув нещодавно фракцію Садового. Але саме в Тараса Кльофи найменше шансів таки стати кандидатом на мера від “Слуги народу”, оскільки у цій трійці він найменш впізнаваний і має найменше ресурсів для піару в рамках “Великого будівництва”. Та й сам Козицький має менше сентиментів до Кльофи, аніж до Берези. Але в будь-якому випадку, ми скоріш за все побачимо і Кльофу, і Березу в списку “Слуги народу” до Львівської міської ради.

Тепер залишилось дочекатися, хто переможе у цьому протистоянні – Козицький чи його київські патрони. Бо поки що виглядає так, що партія влади взагалі “зливає” ці вибори у Львові та області.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі