Ганна Маляр

Ганна Маляр

Голова Центру правових та кримінологічних досліджень, юристка-кримінологиня, кандидатка юридичних наук, адвокатка

Чи причетні до вбивства Шеремета білоруські спецслужби?

Share Button
Фото з відкритих джерел
Версія про можливу причетність білоруської влади до вбивства Шеремета не нова.
Уривок запису розмови ніби то представників білоруських спецслужб щодо вбивства Шеремета – цікавий, але до цієї версії дуже багато питань. Вбивство планували у 2012, а реалізували у 2016.
Чи зберігалась всі ці роки небезпека від діяльності Павла Шеремета для білоруської влади? Що це за діяльність?
Чому записи оприлюднили лише зараз? з якою метою? Хто і як їх зберігав всі ці роки, і чому Білоруські спецслужби, якщо вони такі круті, допустили цей запис і виток інформації?
Чим підтверджується дата, місце запису і приналежність голосів. Коли такі записи оприлюднюють з голосами наших політиків, то принаймні для себе, а не в рамках провадження, ми можемо зробити висновок – кому належить голос. І по контексту розмови іноді можна припустити час і місце запису. Але в даній ситуації дуже складно оцінювати бодай якось цей запис.
Якщо припустити, що це вбивство вчинили білоруські спецслужби, то тоді доведеться змиритись з думкою, що в Україні своїх спецслужб просто немає. Бо так, щоб в центрі столиці, серед білого дня, з вибухівкою, з тривалою багаторічною підготовкою діяла спецслужба іншої держави – то це вже взагалі. Тим більше, даруйте, але це ж не Моссад і не Мі-6 діяли.
У кожної версії резонансних вбивств завжди є свої бенефіціари. Особливо, якщо в колі підозрюваних – спецслужби, політики, олігархи. Чому? Тому що резонанс – це капітал, яким можна скористатись як в бізнес інтересах, так і в політичних. Достатньо сформувати громадську думку, а це дуже просто зробити.
Наприклад, люди легко вірять, в те, що злочин може вчинити зовнє неприємна людина зі складним характером і низьким IQ, натомість буде дуже складно переконати суспільство у винуватості розумної, красивої вчительки.
У версії про причетність Лукашенка бенефіціари не лише в Україні. Тож, далі буде цікавіше. В інформ полі почнеться боротьба за вашу думку.
Тому, не поспішайте з висновками. Чекайте на переконливі докази та відновлену до дрібниць логічну картину злочину – від моменту замовлення, до виконання.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі