Кетрін Винник. Наші у світовому кіномистецтві

Share Button
Фото з відкритих джерел
Кетрін Винник є, мабуть, одним із уособлень європейськості на американському континенті: розкішна, мудра і незалежна. За її участі - десятки кінострічок світового рівня. Їй особисто Стівен Кінг запропонував знятися в екранізації його книг "Темна вежа". А, ще перед тим, Кетрін Винник виступила в ролі Лаґерти - володарки Норвегії і першої дружини вікінга Рагнара Лодброка у всесвітньовідомому серіалі "Вікінги".
Мало хто знає, що дідусем Кетрін Винник, по батьковій лінії, був січовий стрілець Володимир Винницький зі Старого Самбора на Львівщині (народився 1902 року; інша частина родини мешкала в Болехові, неподалік Долини). А, прадідом Кетрін Винник, був поручник 1-ої Запорізької дивізії армії УНР. У 1940-их роках, з початком радянських репресій, родина Винницьких виїхала з Львівщини спершу до Німеччини, де народилися її батьки – Роман і Леся, а згодом – до Канади.
.
Сама ж Кетрін Винник, яка, у той час була просто Катериною Анною Винницькою, народилася 17 грудня 1977 року у місті Етобіко біля Торонто. Щоб не переповідати загальновідоме з її біографії, виділю цікаве:
.
– з семи років Катруся почала займатися бойовими мистецтвами;
.
– у 13 років отримала свій перший чорний пояс (3-й дан) з тхеквондо;
.
– у 16 років записалася у Школу бойових мистецтв, а у 21 – стала там викладати;
.
– у рідному Торонто Катерина стала лідером “Пласту” і там-же, започаткувала власну школу бойових мистецтв;
.
– на чемпіонаті Канади з тхеквондо 20-річна Кетрін Винник завоювала срібну медаль, згодом отримала ліцензію охоронця і … потрапила на знімальні майданчики кіностудій, попутно консультуючи різних кінозірок і знаменитостей.
.
Сьогодні, через свою зайнятість, а, деколи, через банальне лінивство, ми не так часто відслідковуємо долю наших співкровних земляків, які там – за океаном – стали неабиякими знаменитостями, несучи між народів свій талант, який генетично закорінений у нашій Галичині…
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі