Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

#міські_переГОНи: Ігор Васюник

Share Button
Фото: з відкритих джерел
#міські_переГОНи сьогодні стартують із того кандидата на пост Львівського міського голови, який почав свою кампанію найраніше. Ігор Васюник - народний депутат України двох скликань - 7-го (2012-2014) і 8-го (2014-2019). В парламент сьомого скликання був обраний по мажоритарці у Львові від ВО "Батьківщина". А у Верховну Раду 8-го скликання уже потрапив під 17-им номером списку "Народного фронту".

Більше про його політичну і трудову діяльність можете почитати на politHUB.org від Громадського руху “ЧЕСНО”. Там багато цікавої інформації.

До Верховної Ради нинішнього 9-го скликання не балотувався. Можливо саме тому, зекономивши на цій кампанії, так швидко розпочав свою кампанію на мера Львова.

На цю посаду він уже пробував свої сили. На минулих місцевих виборах 2015 року боровся за крісло мера, але не надто вдало. Набрав лише 3,22% голосів виборців і не потрапив у другий тур. Але завдяки його тодішній кампанії ми маємо “два Львови” і тисячі мемів на цю тему.

Цьогорічну свою кампанію пан Васюник розпочав теж із хайпу – обклеївши два Львови білбордами про те, що безкоштовний транспорт це реально.

Фото: скріншот

Потрібно визнати, що і 5 років тому, і зараз – такий старт кампанії реально додавав впізнаваності Ігорю Васюнику. Про нього почали говорити. Його почали впізнавати. Однак після таких стартів його не надто серйозно сприймають у Львові. Принаймні, так мені видається.

Але не білбордами єдиними достукується до сердець і умів свого виборця. Телеканалів чи радіостанцій Ігор Васюник своїх не має. Тому тут йому доведеться домовлятись із власниками місцевих аудіовізуальних медій, а вони всі мають “своїх” кандидатів, яким потрібно буде надавати ефірний час для агітації та пропаганди. Але все, про що не можна домовитись, можна купити. Ігор Васюник людина небідна, тому шансів, що виборець його бачитиме і чутиме в ефірі, дуже багато.

З онлайн-медіа трохи легше, адже є сайт Львівський портал , який тісно пов’язують із паном Васюником. Окрім цього, є на озброєнні у Ігоря Васюника іменний сайт. Неозброєним оком видно, що сайт створений під ці місцеві вибори. Його активно наповнювали на початках і зараз там дуже багато інформації про безкоштовний транспорт у цілому світі. Але більше нічого ви там не знайдете. Ні програми кандидата Васюника, ні інформації про те, як він буде подавати львів’янам воду без хлору (про що він розповідає із нових білбордів), ні того, з ким він іде на вибори.

До речі, Ігор Васюник – це поки що чи не єдиний кандидат, який не розповідає про свою партію, якщо вона у нього взагалі є. І це би мало чи не найбільше насторожувати його потенційного виборця, адже без партійної підтримки у сесійній залі міському голові на своїй посаді робити немає що. Тому поки Ігор Васюник не оприлюднить своїх політичних партнерів на цих виборах, не раджу його сприймати всерйоз, як кандидата на міського голову.

А от де у Ігоря Васюника все більш-менш добре, то це у соціальних мережах.

Фото: скріншот

У соціальній мережі Facebook він має 2 акаунти із ідентичними назвами “Ігор Васюник” – приватний і публічний. Приватний акаунт досяг ліміту у 5000 друзів, то навіть не намагайтесь напроситись у друзі до нього. Але за приватною сторінкою Ігоря Васюника можна стежити (фоловити) – таких там є 4399. Публічна сторінка уже назбирала 29330 вподобайок і ще до них можна дотати 2820 читачів (для тих хто не знає: читачі – це ті, хто читають інформацію з якоїсь публічної сторінки, але не вподобують її).

Контентом ці дві сторінки у Facebook не відрізняються. Вони ідентичні. А це означає, що їх наповнює одна і та ж особа. І це точно не Ігор Васюник. Найбільше піарники і політтехнологи Ігоря Васюника полюбляють відосики. Їх найбільше ви можете побачити у його соцмережах. Тематика цих відео найрізноманітніша від загальноукраїнських новин до міських. Тобто усе, на чому можна попіаритись, потрапляє у поле зору його штабістів. Помітно, що його люди відслідковують усі найважливіші суспільно-політичні події і тренди (тішить, що і #політичнийтреш вони читають постійно). Треба визнати, що і грошей на рекламу своєї публічної сторінки у Facebook Ігор Васюник не жаліє.

Фото: скріншот

Як бачимо, за останній рік на це він витратив понад $11000. І лише за останні 7 днів – понад $660. Зважаючи на це, не дивуйтесь, якщо з вашого гаджета постійно щось розповідає Ігор Васюник. Це не через те, що він такий популярний, це через те, що він багато тратить на рекламу і завжди потрапляєте у його таргетинг. Але не тільки звідти до вас може промовляти пан Васюник. Він зайшов у Telegram і створив свій канал там.

Фото: скріншот

Ті самі відосики, що і в Facebook. Але підписників зовсім небагато – 457. А все через те, що в Telegram відсутнє поняття прямої реклами, тому розкручувати свій телеграм-канал це дуже довга і достатньо складна справа.

Не надто виходить Ігорю Васюнику і стати інстаблогером. Сторінку в Instagram має, але не можна сказати, що всерйоз нею займається. 919 читачів – це дуже скромний результат. Але потрібно визнати, що якимось особливо цікавим контентом пан Васюник своїх читачів там не тішить. Ну, хіба що фото із маленьким песиком. Все решта – це знову ж таки ті самі відосики, що і в Facebook, і в Telegram.

Фото: скріншот

Можна також знайти Ігоря Васюника і в Youtube. Там же можна на нього і підписатись. Зробили це уже 389 користувачів. Але не раджу цього робити і там ви знайдете ті самі відео, що і інших соцмережах, про які я уже розповів. Їх там всього лиш 6.

Про Twitter взагалі немає, що цікавого вам розповісти. Ігор Васюник там зареєстрований, але ще з 2013 року його не веде.

Добре, що ніхто йому ще не підказав у TikTok зареєструватись. Тому розчарую тих, хто користується цієї соцмережею китайського виробництва: Ігорів Васюників багато, але там його немає. Принаймні, поки що.

Фото: скріншот

Ось і усе, що можна сказати, промоніторивши першого кандидата на пост міського голови Львова. Старт його кампанії був цікавим і багатообіцяючим. Але зараз якось все сумно і одноманітно. Чи то результати соціологічних досліджень так “поламали” Ігоря Васюника? Чи то він щось знає про місцеві вибори, але не хоче нам сказати?

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі