Марія Бугаєнко

Марія Бугаєнко

Психологиня

Перестаньте себе жаліти!

Марія Бугаєнко | 04 травня 2021 Думка
Share Button
Фото з відкритих джерел
От чесно... Я неправильний психотерапевт, бо не мала би таке писати, але я, таки, напишу. Я писатиму непопулярні речі. Мене за це зафукають колеги, але я не можу спокійно спостерігати, як люди труять себе антидепресантами і транквізілаторами, лишаючи себе вольової активності, позбуваючись волі до життя: "бо їм приписали", дозволяючи з себе робити овоча.
Люди, якщо вас накриває хандра, апатія, “депресія ” і інші непродуктивні стани, вам немає заради чого і заради кого жити, ви втратили зміст життя – то ідіть у дитячі будинки і обдаруйте любов’ю і увагою дітей, які ніколи її не мали!
Проведіть з ними час, наобіймайте їх, побігайте разом, почитайте, пограйтесь з ними у їх ігри, невтомно відповідайте на їх дитячі запитання, хваліть їх, тіштеся разом з ними дрібницям, плачте разом з ними, коли їм боляче, радійте їх перемогам.
Ідіть у шпиталі і поцікавтеся у хлопців-АТОвців, чим ви їм можете бути корисними … Можливо їх просто треба вислухати чи втішити, чи підтримати, чи допомогти прийняти душ.
Ідіть у будинки літніх одиноких людей.  Тим, кому насправді треба допомога, треба чиясь присутність, треба милосердя і участь у їхньому житті.
Ідіть десь, де треба допомога! Де треба присутність живої небайдужої людини! Станьте тією небайдужою, уважною, дбайливою людиною для когось.
Ви так зациклені на собі, що нічого і нікого окрім своєї “пєчалі” не здатні бачити і в тому вся проблема!
Варто вам переключитися на когось, кому значно гірше і почати служити.
Ваша “депресія” – наслідок концентрування на собі і своїй проблемі, самозатягування себе в болото власних переживань, що базуються на егоцентризмі: я, мені, мною, для мене, без мене, зі мною, не для мене, а якби ж то мені….обволікування і нашарування пагубними думками в безділлі, находячись у процесах, які не радують вашу душу, які не несуть їй ніякої користі, які паплюжать дух і усипляють його, породжуючи стан ” жертви”.
Перестаньте себе жаліти! Страждання – не є обов’язковою програмою життя!
Перемістіть вектор своєї уваги зі своєї безцінної персони на інших людей, які зараз потребують в допомозі, які насправді безпорадні! Які з радістю приймуть вашу допомогу.
Які будуть щасливі вашій співучасті у їхньому житті .
Станьте корисним іншим!
Почніть віддавати! Віддавати все, що маєте вдосталь, але забули про це: любов, підтримку, ніжність, ласку, опіку, доброту, похвалу, визнання, вдячність, гумор, співчуття, віру….
Це не коштує ні копійки! Але вартує дорого!
Це те, чим володіє ваша Божественна Душа і здатна генерувати і примножувати це.
І, повірте , як тільки ви почнете це робити, усі ваші напасті і психологічні проблеми зменшаться, як мінімум вдвоє, а потім і повністю зникнуть. Я вам це гарантую і як психотерапевт, і як кармолог!
Безвихідних ситуацій не буває. Безвихідь – це ілюзія . Стан, в якому ви не здатні бачити альтернатив. Але, навіть, якщо хтось більш ресурсний вам допоможе їх побачити, ви ж примудруєтесь знайти купу причин “чому ні”! Замість того, щоб спробувати. Перестати нити, а почати діяти.
Та для ДІЙ треба ВОЛЯ . А волю багато з вас обирає не ГАРТУВАТИ, а присипляти: нікотином, алкоголем, антидепресантами і іншим.
Чому ж ви обираєте такий руйнівний шлях?
Мені це все болить, бо я бачу як система ламає особистість і як спеціалісти на різних ланках потакають системі, руйнуючи в людині людське.
P.S. для ясності : допис не про депресію і методи виходу з неї. А про те, як люди депресією називають будь-які психічні розлади і просять виписати пігулки для лікування, наражаючи себе на небезпеку. Про те, як нитики носяться зі своїми ” проблемами” там, де немає реального прецеденту для страждань, лиш гнівлять Бога своїм вічним невдоволенням і претензіями.
Текст не про хворобу і методи лікування , а про людей, які застрягають в моделях поведінки
“жертви”, звички яких приводять до певної психосоматики, бо з часом характер визначає їх фізичний і психічний стан.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі