Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

Плач Квурта

Share Button
Володимир Квурт Фото з відкритих джерел
Новий герой для рубрики #політичнийтреш не забарився.
Ним став Винниківський міський голова Володимир Квурт зі своїм дописом відчаю після затвердження Кабміном Львівської ОТГ.
Дозволю собі трохи проаналізувати все те, що пан Квурт понаписував з гаряча.
Перше, що одразу впадає у вічі – це суцільні маніпуляції у тексті, якими аж занадто зловживає така освічена і розумна людина, як Володимир Квурт.
“Винники вже цього року зникнуть як місто і окрема самоврядна громада та стануть частиною міста Львова без жодного статусу й впливу”, – пише мер Винників.
А що ж ми маємо насправді? Насправді утворення Львівської ОТГ жодним чином не впливає на функціонування міста Винники і воно не зникне, ані цього року, ані наступного, ані через 10 років. Утворення об`єднаних територіальних громад не передбачає ліквідацію населених пунктів, які туди входять. І в цьому можна переконатись, якщо подивитись на ті ОТГ, які вже більше 5-и років функціонують не лише на Львівщині, але й в Україні. Це перше.
Друге. Винники не стануть частиною Львова, бо вони адміністративно є частиною Львова з далекого 1959 року, коли совєти приєднали їх тоді ще до Ленінського району міста Львова. Цього статусу ніхто не міняв і в роки незалежності України. Тому повторюсь, але для Винників, як і для Львова, після учорашнього рішення Кабміну нічого не зміниться.
Винниківчани і надалі житимуть паралельно і у Львові, і у Винниках. І так буде до тих пір, поки Верховна Рада України не прийме рішення про ліквідацію такого населеного пункту, як Винники, бо в Україні лише законодавчий орган уповноважений приймати такі рішення.
І Володимир Квурт цього не може не знати.
Далі його ще більше понесло і він пише, що Уряд “знищив маленький соціальний простір, поставив хрест на наших культурних традиціях і особливостях, наших добрих справах, нашому спілкуванні”. І тут у мене ще більше питань до адекватності такої риторики. Як може зміна бюджетних відносин поставити хрест на чиїхось культурних традиціях? Якими такими культурними особливостями наділені винниківчани, що так кардинально їх відрізняють від львів`ян, руднівчан чи брюховичан? І як рішення Уряду може поставити хрест на “нашому спілкуванні”? Я чомусь був переконаний, що ми всі живемо в Україні, з українськими традиціями, зі своєю українською мовою і українською територією.
Їдемо далі.
“Нас, винниківчан, попри нашу позицію і бажання, позбавили права бути територіальною громадою”, – пише Володимир Квурт. І у мене знову кілька запитань. А в чому проявлялася ваша позиція і бажання протягом останніх 5-и років? Добровільне об`єднання громад розпочалося ще далекого 2015 року. Чи може Винниківська міська рада ініціювала об`єднання з навколишніми селами, як це передбачав Закон? Ні. Бо Винники не могли цього робити без рішення парламенту про адміністративне від`єднання від Львова. Та й ніхто там навіть не ініціював такого. Не до того було. Тоді все було КВУРТО!
У Володимира Квурта до 2019 року (а точніше до моменту оголошення результатів парламентських виборів) були зовсім інші плани – стати мером “великого Львова”. І плани ці були підкріплені великими грошима ще одного видатного винниківчанина – Козловського. Але парламентські вибори розставили все на свої місця: Володимир Квурт непрохідний у Львові, тому і сенсу вкладати гроші в нього у власника “великого Львова” пропав. Саме тоді Володимир Квурт зрозумів, що його найближче майбутнє може бути пов`язане виключно із Винниками. Саме тоді він почав активно боротись за якусь ефемерну Винниківську ОТГ, якої, до речі, не було у жодному перспективному плані за ці 5 років (а їх було предостатньо).
Але не тільки через це Винникам не цікаво було утворювати ОТГ протягом 2015-2019 років. Утворення ОТГ дає бюджетні преференції, в тому числі податкові. Усі, хто ризикнув і об`єднався, отримували додаткові бюджетні надходження від податків і акцизів. Але, окрім ОТГ, такі преференції мають і міста обласного значення – тобто і Львів теж. А оскільки Винники адміністративно є Львовом, то вони теж отримали такі преференції і додаткові гроші (дуже пристойні гроші) без утворення ОТГ. Саме тому влада Винників дивились на процес об`єднання громад, який тривав в Україні, як на мале пиво. А коли зрозуміла, що добровільність цього процесу таки колись закінчиться, то вирішила, що їм з Львовом стане погано жити і їм пора самим вершити свої долі. Я не претендую на те, щоб вирішувати, пора чи не пора винниківчанам це робити, але для того, щоб це робити, треба було 5 років активно цим займатись. Цим, а не іграми у велику політику. Тому звинувачувати у тому, що сталось, винниківчани повинні саме Квурта, а не когось іншого.
Мені теж не подобається та Львівська ОТГ, яку нам намалювали у Львівській ОДА. Я вважаю, що Кабмін мав Садовому реально показати, що буває з тими, хто вважає себе хитрозробленим. Львову треба було лишити ті кордони, в яких він зараз є. Це для львівського мера був би серйозний урок. Політика і кулуарні домовленості перемогли. Садовий знову виграв, але завдяки цим домовленостям може і львів`яни в майбутньому виграють від такої конфігурації.
Побачимо. Але навіть, якщо б Садового покарали і залишили Львів маленьким, то Винники все-одно залишились би в тому самому статусі – частиною Львова, як і Брюховичі разом з Рудно. Хоча це знову ж таки провина Квурта. Я реально грішним ділом подумав, що Володимир Квурт так сильно схвилювався через те, що Винники більше не матимуть своєї ради, бо це чи не єдина зміна, яка чекає на це місто після утворення ОТГ з центром у Львові.
Подальша його писанина мене повернула до реальності. На раду йому реально начхати, бо “своїм обов’язком він вважає якнайшвидше провести консультації з активістами громади”. Так, саме з активістами. Не з мерією, не з депутатами міської ради, а саме з активістами. Мені реально сумно стає від мерів, які вважають своїм обов`язком радитись з якимись активістами, а не людьми, яких виборці цього міста уповноважили вирішувати всі найскладніші питання. Насправді, у мене ще багато запитань до Володимира Квурта і того трешу, який він понаписував. Але на сьогодні вистачить…
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі