Радко Мокрик

Радко Мокрик

історик, культуролог

Прізвище президента не важливе. Не глуміться над Україною!

Share Button
Володимир Зеленський та Дональд Трамп. Фото: Українська правда
«What a fucked-up country that must be?» Сказав нєкій американський комік про Україну. Так, про країну, де обрали президентом коміка. І понеслося відео фейсбуками.

Але оцей американський комік – він просто американський мудак. Що гірше – це наше, українське злорадство. Видається, нікого не бентежить, що якийсь придурок дозволяє собі так говорити про нашу країну. Головне це «що, з’їли, зєлєбоби?! Весь світ сміється!»

Бо в нас як виходить. Якщо президент тобі подобається – ти будеш рвати на собі вишиванку і писати гнівні коментарі про ворогів України. І лише твій Президент, акі справжній гетьман, порубає воріженьок.

Але якщо президент тобі не подобається – все, тут пиши пропало. Той самий патріот буде глумитися над ним і домішувати до спражньої зради – зраду вигадану. А насмішки над Україною – коментувати «ну так, а що ви хотіли з таким то президентом».

Патріотизм, який зводиться до фамілії. Україна Порошенка – велика і могутня. Україна Зеленського – давайте будемо її топтати разом. І якось забувається – що це одна і та ж Україна, насправді.

За цією ж логікою – поки вчора американська преса переймалася питанням – так хто з них, все таки, мудак – Трамп чи Байден? Українці впевнено відповідали: «Зеленський!»

Бо нам ж що головне? Довести, що Порошенко кращий за Зеленського (Зеленський за Порошенка). І якщо для цього треба глумитися над державою – то таке. Україну можна тимчасово «винести за дужки», правда?

Мені не подобається Зеленський і його команда. З усіма цими Богданами, Дубінськими і Бужанськими. І нічого доброго я від них, відверто, не очікую. І його дипломатія викликає дуже багато запитань.

Водночас, до мене під час президентської кампанії все клеїли і клеїли ярлик Порохобота, але він якось так і не приклеївся остаточно. Бо я не сприймаю, коли політичні переконання межують з релігійною вірою в лідера.

Для мене не так важливе прізвище президента. Чи це буде успішна Україна президента Порошенка чи успішна Україна президента Зеленського – для мене не принципово. Для мене принципово – це просто успішна Україна.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі