Андрій Шевців

Андрій Шевців

Громадський та політичний діяч

Про “патріотизм” Синютки і Майдан у Львові

Share Button
Фото з Фейсбуку Андрія Шевціва
Не терпітиму брехні. Послухавши риторику Олега Синютки і показний патріотизм, війну та національну політику України, розповім Вам одну історію. Вона не зовсім давня, але багато почали забувати.
2013 рік. Багато молоді на площі біля Стелли Національного Відродження. Львівський Майдан. За трохи – багато охочих їхати до Києва. А в ці дні я (чиновник, підлеглий Садового) і теж біля Стелли.
26 листопада 2013 року, кілька автобусів, де десятки студентів, зокрема і з УКУ вирушали до Києва. Кілька спроб зупинити-перешкодити виїзду автобусів по місту… і вже в Гамаліївці їх працівники ДАІ перехопили та, під час спілкування ці ж працівники зняли номерні знаки з автобуса, через що він не міг їхати далі. Розпочався конфлікт, який спричинив тимчасове перекриття траси.
Я приїхав на місце та вів медіативні перемовини між активістами та працівниками ДАІ. Про що свідчать і відео, і свідчення очевидців. В результаті мене звинуватили в організації перекриття траси та відкрили кримінальне провадження. Кілька місяців тягали на допити, заборонили виїзд з міста, страхали, вимагали назвати прізвища “всіх причетних” та всяке інше… Мої батьки та рідні пережили страшний період. А я мовчав, бо що я коли в Києві бійці, Герої!
Але ця історія не про репресії режиму януковича, ця історія про дії двох різних людей в цій ситуації. Це історія про людей та політику. І про вибір.
Одна людина – Андрій Садовий. Мер міста, який підтримав Євромайдан і проєвропейський вибір молоді та вкотре озвучив позицію міста з цього приводу. Саме в стінах ратуші активісти і мали прихисток. Він же і був тією людиною, яка згуртовувала навколо себе містян та всі спільно брали на поруки тих львів’ян, які постраждали від репресій режиму та були затримані в Києві. “Адже ми, львів’яни, і не можна залишати наших містян наодинці в біді” – так говорить завжди. Він завжди має чітку позицію за людей, навіть, якщо центральна влада діє по-іншому.
Інший – Олег Синютка. Тоді ще заступник. Говорити, що він не підтримав Євромайдан, це нічого не сказати. (Зрештою, можна запитати де він був, коли розпочався Майдан).
Одного дня, наприкінці 2013 року, я з захисником йшли на черговий кількагодинний допит, а Олег Михайлович в цей час вийшов з будівлі ГУМВС. Ходив на “зустріч”, а насправді – підлаштовувся під ситуацію.
Я ніколи не забуду слів, які він мені виснаженому тоді сказав: “ЗДАЙСЯ. У тебе НЕМАЄ шансів”.
Я не здався. Дякуючи, тим, хто підтримував та відстоював!
Забігаючи, наперед хронології скажу, що прокурор Роман Труба, який “шив” кілька справ проти активістів включно зі мною по цьому інциденту уникнув люстрації і вже будучи головою ЛОДА Олег Синютка змовчав, коли цього ж прокурора призначили керівником ДБР. Багато іншого можна розповідати. Адже людина пізнається в малому.
Сьогодні у нас з вами вибір: людина, яка відстоює і розвиває Львів – Андрій Садовий чи людина, яка прогнеться під будь-який режим, пожертвує будь-ким, заради посади – Олег Синютка. (Він так вчинив зі мною, так вчинив зі Львовом під час сміттєвої блокади).
А вибір за кожним з вас. І його треба зробити 22 листопада.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі