Михайло Жернаков

Михайло Жернаков

Голова правління Фундації DEJURE

“Слуги народу” хочуть віддати судову систему у руки Портнова і Вовка

Михайло Жернаков | 06 червня 2021, 08:58 Думка
Share Button
Андрій Портнов
Всі бачили вчорашню історію з фактичним руйнуванням е-декларування? Ловіть апокаліпсис не меншого масштабу, тільки про суди.
Наступного пленарного тижня “Слуги” планують віддати в руки Портнову і Вовку добір половини всіх суддів в Україні. А це означає повний і безперешкодний їхній контроль за всією судовою системою років так на 30.
Пояснюю чому.
Ви, напевно, чули, що зараз в судовій системі вже є 2000 вакансій. До кінця року ще 1752 суддів досягнуть віку, коли зможуть піти в відставку. Додайте до 2000 навіть частину від 1700 – це вже приблизно ПОЛОВИНА всього суддівського корпусу.
Усіх суддів в Україні добирає Вища кваліфкомісія суддів. Попередній склад ВККС був звільнений законом 2019 року, а нову мали набрати на конкурсі за участі незалежних міжнародних експертів.
Так от, наступного пленарного тижня Рада планує проголосувати проєкт 3711-д. Там замість дієвого фільтру міжнародників (вони будуть комісії, але вирішального голосу не матимуть) майбутні члени найважливішої суддівської комісії проходитимуть подвійний фільтр суддівської мафії – спочатку Ради суддів, а потім – Вищої ради правосуддя.
Обидва органи вибрані або частково, або повністю чинними корумпованими суддями. ВРП, наприклад, має в своєму складі дочку ката останнього розстріляного совєтами бандерівця в 1989 році Івана Гончарука Інну Плахтій. Вона казала на з’їзді суддів, що пишається батьком і що він ухвалив правосудне рішення про розстріл, “просто такі були часи”.
Можете собі уявити яких членів суддівської комісії навибирають такі сталіністи-“законники”.
Паралельно Павло Вовк і зашкварена по вінця ВРП відкрито просувають меседж про те, що потрібно скоротити кількість етапів конкурсу на посаду судді з 15 до 3, “щоб швидше набрати суддів”. Це означає, що ніяких аналізів декларацій, ніяких психотестів і ніяких перевірок на доброчесність для майбутніх суддів не буде. Підконрольна ВККС швидко збере документи і призначить десь від 2000 до 3700 суддів, які присягнуть на вірність особисто Вовку і Портнову. Нам же всім прозвітують про те, як класно і швидко “оновили судову систему” і “подолали кадровий голод”.
А тепер найцікавіше. Як тільки цих суддів призначать, звільнити їх буде практично неможливо – такий закон. І вони будуть суддями до досягнення пенсійного віку в 65 років, тобто ще десь років 30.
А контроль за фактично більшістю суддівського корпусу означає контроль за з’їздом суддів, звідти – за більшістю в усіх наступних складах суддівських органів, а звідти – за всіма новими призначенням суддів. Коло замикається.
Так що як тільки приймуть закон у такій редакції (а саме таку редакцію підготував до 2 читання комітет), почнеться незворотній процес. Вовк і Портнов отримають “золоту акцію” контролю за всією судовою системою на десятиліття.
Найцікавіше, що голова комітету Костін і депутати комітету розповідають, що на іншу редакцію “не зберуть голосів”. Виходить, на виконання власної політичні обіцянки і обіцянки президента голосів немає, а на підігравання агентам ворога в отримані контролю над судовою системою – є. Головне не переплутати.
Катастрофу під назвою 3711-д треба зупинити. Інакше буде біда.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі