Роман Труба

Роман Труба

директор ДБР

Страшилка про те, що директор ДБР стане всемогутнім – чиста маніпуляція

Share Button
Фото: Главком
Парламент підтримав у першому читанні президентський законопроект №2116 щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань. «За» – 263 голоси.

Безумовно, ми вітаємо це рішення, бо його мета – посилити ДБР, надати нам реальні інструменти для ефективної роботи.

Ми не на словах зіткнулися з недоліками чинного законодавства. Від минулого скликання Ради ми рік чекали на виправлення бодай технічної помилки, що не дозволяла ДБР набирати власних оперативників. Цього разу змін в рази більше і просуваються вони значно швидше.

І окремо для скептиків. Страшилка про те, що законопроект робить директора ДБР всемогутнім – чиста маніпуляція.

Запропоновані зміни нарешті дають директору ДБР звичайні повноваження керівника. Такі, які є в директора НАБУ, голови Нацполіції або керівника будь-якого державного органу.

У рамках законодавчого експерименту при створенні ДБР директора цих повноважень позбавили. Але без них бути менеджером, управляти процесами, навіть притягувати працівника до дисциплінарної відповідальності – неможливо.

Якщо Рада ухвалить цей закон, вона упорядкує законодавчий хаос навколо ДБР. Я вірю, що так і буде: попереду – друге читання, депутати нас підтримають, і ми матимемо якісний, професійний та працюючий закон.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі