Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

Суботній #політичнийтреш 10

Share Button
Фото з відкритих джерел
Сьогодні ювілейна десята підбірка комунікаційного трешу, який продукують наші політики.

Десять тижнів я збираю скріни дописів львівських політиків, щоб вони врешті зрозуміли, чому таких речей не можна писати. А вони і далі пишуть такі дурниці, що сльози заважають говорити. І навіть політичне затишшя їм не допомагає.

Розпочну нинішній суботній #політичнийтреш із однієї партії, яка вважає себе ультрапатріотичною, але насправді живе у світі суцільних маніпуляцій і подвійних стандартів.

Ось така заява з’явилась вчора в інтернет-просторі від “Європейської солідарності”. Усе ніби правильно написано. Ситуація з коронавірусом в Україні реально не змінюється на краще. Влада реально не знає, як йому протидіяти. Але термінове скликання парламенту в той час, коли і лідер “Європейської солідарності” і більшість нардепів цієї партії, в тому числі і два львівські рятівники від пандемії – Синютка і Княжицький, перебувають закордоном на відпочинку – це реальний треш.

А ця інформація лише в черговий раз підтверджує подвійні стандарти “патріотів” з “ЄС”. Екснардеп від цієї партії Олександр Бригінець продав свою частку одного з музичних телеканалів України нардепу від “ОПЗЖ” Вадиму Рабіновичу. Ще плюс один телеканал до карми любителів рускава міра. І це все, що вам треба знати про їхній мальований патріотизм.

Правда, є в українському парламенті ще одна партія, яка вміє дуже “ефективно” і “послідовно” працювати. Партія “Голос” послідовно і систематично виступає проти чогось. Уже усі до цього звикли. Найгучнішою була їхня акція проти міністра Авакова. Кричали, мітингували, протестували і навіть підписи за його відставку збирали. Чим усе закінчилось? Правильно, нічим. Тепер “Голос” вирішив терміново взятись за міністра охорони здоров’я Степанова. І ось такі дописи з’явились на сторінках усіх нардепів від “Голосу”.

Хочеться побажати “голосистим” депутатам хоча б одну розпочату ними справу довести до логічного завершення. Тоді і похвалитись буде чим у соціальних мережах.

А ще цього тижня “Голос” провів ребрендинг, який відобразився у їхній “новій айдентиці”. Особисто я не помітив кардинальних змін ні в їхній айдентиці (ну, крім додавання словосполучення “в опозиції”), ні в українській політиці (про впровадження яких вони так голосно пишуть).

Якщо те, що ми зараз маємо, і є новою українською політикою, то наші перспективи дуже сумні і невеселі. Бажаю “Голосу” рухатись і далі вперед, але бажано без нас. Пам’ятаєте білборди партії “Самопоміч” із недолугим гаслом “Підтримуй своїх”? Воно виявляється було ще не настільки недолугим, як його продовження. Ось таке продовження знайшла ця кампанія, але поки що лише у соціальних мережах.

Цікаво чи усі професії потраплять у цю “геніальну” рекламу? Мені б хотілося побачити такі площини із підтримкою поліцейських, газонокосарників і автомобілебудівників.

Чим ближче до виборів, тим цікавішими стають методи агітації і контрагітації. От нардепка від “Слуги народу” і кандидатка на Київського міського голову від цієї ж партії Ірина Верещук пожалілася на те, що її акаунт в Instagram заполонили десятки тисяч ботів.

У цій ситуації реально можна лише поспівчувати, бо це фактично означатиме довічний бан у цій соцмережі. Тепер Ірині Верещук доведеться створювати новий акаунт і рокручувати його з нуля. А от хто цього тижня реально здивував, так це ще один львівський нардеп від партії “Слуга народу” – Орест Саламаха. Так, не дивуйтесь, він насправді існує. І виявляється, що він може не лише спати у сесійній залі, але й він ще вміє записувати відосики і реагувати на треші, які продукують інші.

Цього тижня він відреагував на минулотижневий треш, коли Дрогобицька міська рада висловила йому недовіра і вимагала його відкликання з числа нардепів.

Традиційно у кожній суботній підбірці є скрін, який я залишаю без коментарів. Сьогодні це буде допис Лариси Ніцой, яка стала на захист Ірини Фаріон. Коли я його читав, то мені кров очима починала йти. Просто прочитайте і відчуйте себе хрубаком.

І до справ більш приземлених. Тобто мова йтиме про наших обласно-міських політиків.

Цього тижня я відчув серйозне полегшення на душі. На наші з вами екрани гаджетів повернувся головний львівський влогер Олександр Ганущин. Два місяці він не записував свої відосики “ГанущинPRO” і я навіть згрішив та подумав, що йому врешті хтось сказав, що його влоги – це реальний треш. Ні. На жаль. Помилився. Він просто, мабуть, відпочивав. І тепер ми знову бачитимемо його звернення до “Зе-влади”.

А ось так піариться перший заступник Ганущина і представник Народного руху України Богдан Гагалюк на фоні банера Фонду Ріната Ахметова. Є ще запитання до львівських партіотів? Як там гасло рухівців на цих виборах звучить? “Знайшли кращих?”

Не написати про найбільш фіолетову партію Львова, я просто не можу. Тим паче вони самі щотижня тішать нас своїми трешовими дописами. Цього тижня потішив Валерій Веремчук.

Погоджуюсь із паном Верещуком, що “насправді про кожну проблему Львова можна говорити багато, але все ж краще діяти”. Однак Валерій Веремчук вирішив не діяти, а в черговий раз піти на свій улюблений телеканал, щоб про це поговорити. Ну а формулювання теми для цієї програми – це черговий екземпляр для рубрики #політичнедно. Так, ви не повірите, але нова Львівська ОТГ отримає у спадок старі проблеми Львова. І не лише Львова! У неї залишаться старі проблеми Винник, Брюхович і Рудна. І ще їй додадуться старі проблеми Дублян, Грибович, гряди, Зашкова, Лисинич, Малехова і Рясне-Руської.

І на завершення, пост, який мене просто “вбив”.

“Рух опору капітуляції” почав збирати гроші на свої акції протестів. Небагато-немало їм потрібно 300 тисяч гривень щомісяця! Ви знаєте, я все ще не відійшов від того, що нам нардепи кілька років тому “подарували” державне фінансування партій і тепер ми зі своїх податків змушені утримати тих, хто хоче нами керувати і заробляти на державному бюджеті. Тепер виявляється ми маємо фінансувати тих, хто організовує акції протесту, для того щоб стати владою, а потім отримати державне фінансування і знову ж таки керувати нами. От реально, я просто в шоці від цих всіх пройдисвітів. Особливо, коли вони пишуть, що не отримують фінансування від політичних партій, але кожна їхня акція відбувається під одними і тими ж партійними прапорами.

На сьогодні все. Будуть нові перли від наших політиків – будуть нові скріни. І тоді точно буде новий #політичнийтреш.

І не забувайте підписуватись на телеграм-канал #політичнийтреш https://t.me/political_trash, бо там ще більше того, чим засмічують наші соцмережі місцеві політики.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі