Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

Суботній #політичнийтреш 8

Share Button
Фото з Фейсбуку Ігоря Зінкевича
Минулий політичний тиждень практично весь був присвячений подіям у Верховній Раді, а саме "захисту" української мови і "боротьбі" за новий адміністративно-територіальний устрій України.

Про “захист” української мови і чому це слово тут написане у лапках, я зроблю окремий #політичнийтреш і буде це, найімовірніше, в понеділок. А от про “районну боротьбу” трохи згадаю тут. Отже, суботній #політичнийтреш під номером 8.

Розпочну із Самбірської міської ради, яка вирішила похвалитись новим приміщенням відділу освіту після його перепрофілювання із дитячої лікарні. Для цього було організоване помпезне дійство, у якому взяли участь понад 3 десятки чиновників Самбора. Правда, там чомусь забули, що в області карантин і такі заходи заборонені. Все б закінчилось нічим, але самбірські службовці вирішили трохи попіаритись з цієї нагоди, написали цілий пост з подяками і фотографіями, де вони всі, знову ж таки чомусь, без масок. Поліція, як це не дивно, зреагувала дуже оперативно і ніби-то навіть склала на усіх присутніх адмінпротоколи про порушення карантинних обмежень. І не допомогло освітянам навіть традиційне освячення цього приміщення. Достойне поповнення бюджету вийшло за підсумками цього унікального заходу.

А це вже село Підгайчики на Золочівщині, де теж у часи карантину відбулось “відкриття нового цеху сучасного високотехнологічного птахогосподарства”. Як ми можемо побачити на цьому 30-секундному відео, щоб відкрити один цех на 120 робочих з’їхалася уся еліта львівського політикуму: нардепи, депутати облради, керівництво Львівської ОДА на чолі з самим Максимом Козицьким. Грали музики, літали повітряні кульки, дарували власникам цеху подарунки, проводили екскурсії та частувалися. Не забули запросити самого Владику, щоб освятити цей цех. Але, знову ж таки, забули, що у нас карнатин і такі заходи проводити заборонено. Тут уже поліція закрила на це все очі і вирішила, що це не Самбір, і не відділ освіти, тому і штрафувати усіх запрошених не буде. А жаль, бо тут би можна було набагато більше поповнити бюджет.

Потішив Максим Козицький не лише порушенням карантину, але й своїм дописом про президента Зеленського. Чомусь наш голова ОДА вирішив, що буде дуже круто похвалитись тим, що президент Володимир Зеленський, під час свого виступу на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет, назвав Росію агресором. Навіть не знаю, чи тішитись, чи плакати, що ми на шостому році війни і на другому році президентства Зеленського хвалимось такими речами.

А це фото я просто залишу без коментарів. Це просто наш львівський народний депутат від новоприбулої в опозиційному таборі партії “Голос” після завершення робочого дня.

Але повернімось до Львова, бо тут теж у розпалі виборча кампанія і кандидати намагаються нас постійно чимось здивувати. Саме здивувати, а не переконати голосувати за себе, постійно намагається Ігор Васюник. Два останні тижні у нього було якесь затишшя і уже навіть ходили чутки, що він зупинив свою кампанію та не буде робити львів’янам безкоштовний транспорт. А останні його дописи просто перетворились на відверту рекламу місцевого бізнесу – почало складатися таке враження, що такою комерційною рекламою Ігор Васюник хоче повернути собі витрачені на білборди гроші. Але ні. В п’ятницю похвалився своєю поїздкою на Сихів, значить все добре! Шанси на воду без хлору у нас ще є.

Трохи новин від найбільш фіолетового політичного проекту у Львові – партії “Варта”. По-перше, тішимося і радіємо, що уже ніхто у Львові, навіть сам Григорій Козловський, не приховує, що саме він фінансує цей проект. Але ми все ще чекаємо на розкриття інших донорів “Варти” і готові безплатно про це написати. По-друге, вітаємо із обранням координаційної ради партії у складі 8 осіб (вказані у дописі). Але ще чекаємо, коли туди увійдуть Ірина Юзик (експомічниця екснардепки Надії Савченко) та Юрій Діль (начальник Управління безпеки міста Львівської міської ради). І по-третє, захоплюємось тим, що “Варта” об’єднує усі можливі і неможливі громадські організації. З нетерпінням чекаємо, коли “Варта” публічно оголосить про те, що до її складу увійде найславнозвісніша громадська організація Львова “Розвиток громади”. Уже пора це визнати, бо некрасиво ви з ними поступаєте: фіолотеву робу видали, на заходах “Варти” і на фотках з цих заходів вони є, а ви про них нічого не розповідаєте.

Дописи лідера партії “Варта” і їхнього кандидата в мери Львова – Ігоря Зінкевича я буду теж давати без коментарів. Не всі! А лише філософські його дописи. Не знаю, хто і для чого йому такий треш пише, але це весело. Уявіть, що він стає Львівським міським головою і такими дописами уже за наші з вами гроші він нас тішить щодня. Особисто мені такого не хочеться. А вам?

Від дописів Ірини Сех мені завжди кров з очей починає виступати, а особливо від тих, де вона розповідає про злочинну ліквідацію Бродівського району. Виявляється, коли був Бродівський район і Броди, то вони були гордістю краю, форпостом державності та якісних змін, які не корилися режимам й першими ставали до боротьби. А тепер, після приєднання Бродівського району до Золочівського, цього всього більше не буде. І Бродів не буде. Не знаю, як це все пов’язано із банальною ліквідацією нікому непотрібних утворень, але маємо те, що маємо.

Насправді, це лише один показовий допис про плачі над ліквідацією і укрупненням районів. Таких від місцевих політиків були тисячі. І всі ці політики, починаючи від народних депутатів і закінчуючи псевдоекспертами, стоять поруч з Іриною Сех, гордо тримаючи звання #політичнийтреш. Не можна шкодувати те, що апріорі в державі не потрібне. І я сподіваюсь, що до 2025 року ми взагалі позбудемось усіх районів, районних рад і районних державних адміністрацій. Бо цих совкових рудиментів ми повинні були позбутись ще на початках незалежності.

Я одразу писав, що кожен, хто прийде на акцію протесту, щоб “захистити” мову, потім напише, що це саме він вберіг нас від зради. Так і сталося. Усі, хто хоч двох людей привів на таку акцію, уже в п’ятницю хвалились тим, що без них ми б втратили мову. Якщо не вірите, то пройдіться сторінками цих партій у Facebook. Але найбільше потішила львівська “Європейська Солідарність”, яка приписала усі заслуги по організації цього пікету собі і сказала, що об’єднала увесь Львів. Оцінювати, звичайно, вам, але десяток політичних партій і півтора тисячі осіб на площі біля пам’ятника Шевченку – це зовсім не весь Львів.

На сьогодні це все. В понеділок детальніше напишу про історію з так званим мовним законопроектом так званого нардепа Бужанського.

Будуть нові перли від наших політиків – будуть нові скріни. І тоді точно буде новий #політичнийтреш.

І не забувайте підписуватись на телеграм-канал #політичнийтреш, бо там ще більше того, чим засмічують наші соцмережі і розум місцеві політики.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі