Адріан Михальчишин

Адріан Михальчишин

шахіст, гросмейстер

«Таксі нє нада?»

Share Button
Фото: фейсбук
Сиджу в аеропорту турецької Анталії, чекаю на свій рейс до Відня. Раптом оголошують виліт рейсу МАУ до Києва. Оголошують турецькою і російською. Подумки запитую себе: летять в Україну чи в Росію?

Чекаю в Стамбульському аеропорту в сотий раз рейс на Львів. Завжди літаю “Turkish”, а тут скоріше вилітає “Atlasglobal”, тож вирішив спробувати ним. Йде екіпаж, раптом чую чисто рязанський діалект пілотів і стюардес. Видно, не вистачає своїх екіпажів, то найняли з колишнього СРСР.

Лечу з Мюнхена до Львова, більшість пасажирів розмовляють «па русскі»…

Оголошення в літаку – на українській, англійській і російській мовах. Донедавна ще одна компанія – “Pegasus” – оголошувала все на російській, а головна “Turkish” давно вже перейшла на українську. Головні європейські компанії, що літають до нас, дотримуються державної мови.

Наступ на українську мову ведеться повсюди, дуже часто переселенцями зі сходу нашаї країни. А класичні «асвабадітелі» за 50 років життя у Львові принципово не скажуть слова по-українськи! “А зачєм? Нас все панімают”. Колишні окупанти українських земель ніколи слова на нашій мові не промовлять! Це для них – як для нечистого свячена вода.

Це мені нагадує, як у 1918 році генерал Сулькевич, проголошений головою квазіуряду Криму, нахабно писав до Києва гетьману Скоропадському, аби той надсилав йому офіційні документи російською, “патаму шта украінского нє панимаєт и нє хочєт!”

В той час, австрійцям і німцям гетьман писав по-українськи і діставав відповіді по-німецьки.

А що продемонстрували тернопільські “менти” (по-іншому їх не назвеш) своїми п’яними танцями – “Афіцери, за Росію до конца?” А може їх готують, щоб нищити українців за програмою «пісателя Прілєпіна», що вимагає “уничтожить всьо украінскоє?”

Ну і особливо «приємне» здивування у рідному місті – при виході з аеропорту підбігають таксисти із запитанням – “Таксі нє нада?” В центрі Львова в совіцькі часи все захопили «асвабадітєлі» й української там не було чутно. Тепер все повертається – юрми туристів знову витісняють українську з центральної частини міста.

Акція рупора русифікаторів ексдепутатки Подоляк “Львів гаварит па-рускі” набирає сили і розкручується. І мені у Львівському аеропорту подумалось, що, напевно, вже відлиті в Мордорі медалі “За взятіє Львова” і всі організатори тієї ганебної антинародної акції вже готуються причепити їх собі на свої запалі старечі груди.

Можливо, хтось із них ще й мріє про крісло очільника Львівської губернії…

А тим часом ситуація ускладнюється повсюдно. В Нідерландах, чув, українське Посольство проводить свої наради російською мовою!

Тут треба тільки розвести руками і зрозуміти, що дипломатія в нас зовсім не українська. Так само, як і спорт, де видатні наші боксери є наспраді частиною русскава міра…

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі