Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

“Талант” Козицького

Share Button
Фото від ЛОДА
Кажуть лаконічність - це сестра таланту. Якщо це так, то наш нинішній голова обласної державної адмністрації Максим Козицький найталановитіший.

Принаймні, серед усіх голів ОДА, яких мені “пощастило” знати з 2010 року. Максим Козицький – уже десятий очільник ОДА з того часу. І от завдяки своєму “таланту” він потрапив у #політичнийтреш. Але не за свій допис чи поведінку у соцмережах, а за свою доповідь на вчорашній сесії Львівської облради.

Для тих, хто не в курсі, або призабув. Вчора депутати облради зібрались на позачергову сесію, щоб обговорити кілька питань. Одним з них було питання “Про стан проведення реформи децентралізації у Львівській області”. І саме по цьому питанню і доповідав голова Львівської ОДА. Ну, як доповідав? Робив вигляд, що доповідає. Щоб не бути голослівним, я спеціально зібрав усе, що сказав пан Козицький під час розгляду цього питання, в одне відео.

Як ви бачите, усе, що сказав голова ОДА, помістилось у 6 хвилин і 14 секунд. За цей час Максим Козицький встиг доповісти по стан справ (це тривало 1 хвилину і 35 секунд) і відповісти на 18 (!!!) запитань. Якщо це все порахувати і вивести середній показник, то відповідь голови ОДА на поставлене запитання тривала 15 секунд! Найкоротші відповіді тривали 2 секунди! І полягали вони в тому, що Максим Козицький передавав слово своєму “дублеру” Степанові Куйбіді, який підстраховував свого шефа і намагався хоч якось відстояти позицію найвищого виконавчого органу влади в області.

Такого не практикував до того жоден з так званих “губернаторів”. Жоден! Тим паче, що Степан Куйбіда не є ані першим заступником пана Козицького, ані просто його заступником, ані керівником апарату (який прирівнюється до заступників), ані навіть керівником департаменту, який відповідальний за процес децентралізації в області. Він є тимчасовим виконувачем обов`язків директора департаменту економічної політики, на який покладений обов`язок перемалювати структуру області.

Не подумайте, що я якось намагаюсь принизити Степана Куйбіду! Ні-ні! Навпаки, я натякаю Максимові Козицькому, що можливо Степан Куйбіда несправедливо недооцінений у кар`єрному зрості. Можливо кадри потрібно перестати шукати серед своїх друзів чи партнерів по бізнесу? Можливо тоді в Україні не буде такого кадрового голоду, на який нещодавно так жалівся патрон Козицького – президент Зеленський?

А якщо серйозно, то мені якось ніяково і навіть соромно було спостерігати за цим дійством. Голова облдержадміністрації апріорі не може виходити за трибуну щось говорити, будучи настільки некомпетентним у тому, що він говорить. До будь-якої доповіді потрібно готуватися. Ретельно готуватися! А якщо це доповідь про нову структуру області, яка уже через кілька місяців стане реальністю для кожного з 2,5 млн. мешканців Львівщини, то до неї потрібно так підготуватись ніби вона остання в житті. Вона має бути мегакомпетентною і виголошувати її потрібно мегавпевнено. А якщо ти ще й знаєш, що нова структура області малювалася у специфічний спосіб, до якого є десятки питань, то ти маєш бути готовим відповідати на ці питання. Впевнено відповідати! Тим паче, що всі знали, по яких громадах у депутатів будуть питання. На усі ці питання є адекватні відповіді. Просто їх треба було напередодні зрозуміти і запам`ятати. І це все мало б зовсім інший вигляд. І не було б так соромно за очільника нашої області. Соромно настільки, що навіть популістична ініціатива висловити йому недовіру, не виглядала аж настільки смішною і недолугою (про причини появи такої ініціативи я напишу якось окремо, бо це уже не #політичнийтреш, а добре продумана і не дуже добре зіграна політична гра).

Нагадаю, що #політичнийтреш немає на меті когось тролити, чи хейтити. Львівські політики просто мусять зрозуміти і усвідомити, що за все, що вони говорять чи пишуть, потрібно відповідати. Назвалися політиками, а тим паче політиками із владними повноваженнями, то вчіться нести відповідальність за усі свої слова і вчинки.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі