Тарас Батенко

Тарас Батенко

Нардеп, політолог, науковець, громадський діяч

Уряд продовжує все сильніше затискали державу в пастку кабальних вимог МВФ

Тарас Батенко | 17 березня 2021 Думка
Share Button
Фото з відкритих джерел
Уряд продовжує все сильніше затискали державу в пастку кабальних вимог МВФ та ухвалення чергових антисоціальних законопроектів.

Не є таємницею відновлення переговорного процесу між Україною та МВФ щодо підписання нового Меморандуму. Я, як співголова депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» розумію, що нова угода буде значно жорсткішою. Парламент в черговий раз стане заручником виконання гнітючих «забаганок» фонду, а українці – жертвами нових антисоціальних законопроектів.

З гіркого досвіду ми знаємо, що вимоги МФВ зроблять життя простих людей і без того не солодким – лише за останні чотири роки заборгованість кожного українця за державним боргом зросла на 30%!

Чи можемо ми, як народні депутати – представники наших виборців, стояти осторонь!? Чи можемо ми мовчки, як покірні овечки кивати головами і вдавати що все гаразд!? Щодня ми отримуємо десятки, я не побоюсь цього слова, благань людей про допомогу. Десятки тисяч наших співгромадян не мають за що жити, лікуватись, сплачувати комунальні послуги.

Чому МВФ, якому належить всього 14% боргу України, диктує нам, як розвивати країну?!

Сліпе виконання вимог МВФ має цілком конкретні наслідки: ми пам’ятаємо як сотні тисяч українців цієї зими по всій країні вийшли на «тарифні майдани». Їх ніхто не підбурював – люди просто не в змозі платити більше, ніж заробляють.

Саме тому, сьогодні важливо не допустити того, щоб новий Меморандум про співпрацю з МВФ вкотре збурив українське суспільство. Парламент більше не може бути випадковим спостерігачем процесу того, як заради чергового траншу людей заганятимуть у бідність та розпродаватимуть національні інтереси.

Наша позиція чітка та проста – Верховна Рада України має нарешті стати активним учасником переговорного процесу з МВФ. Для цього депутатська група «За майбутнє» підготувала два важливі кроки:

Перший – постановою ВРУ зобов’язати Кабінет Міністрів дотримуватися певних соціально-економічних орієнтирів під час переговорів з МВФ. Мова йде про недопустимість підвищення тарифів, податків, пенсійного віку та обмеження на зростання пенсій і зарплат. Українська земля повинна залишитись у власності українців, а стратегічні підприємства – у власності держави.

Другий – закріпити на законодавчому рівні право Верховної Ради на ратифікацію будь-яких домовленостей із міжнародними фінансовими організаціями.

Для цього необхідно внести зміни до Закону України “Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій”.

Закликаю Президента, Уряд та усіх колег-депутатів підтримати наші ініціативи. Роль Верховної Ради у відносинах з МВФ має бути посилена, щоб не допустити здачу національних інтересів України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі