Дар’я Озерна

Дар’я Озерна

біологиня

Як покинути курити у новому році

Share Button
Фото: Юра Мартинович
Настав новий рік. В новорічну ніч ми часто обіцяємо почати нове життя. Наприклад, покинути курити.

Про це у радіоблозі «ФізКультура» на UA: Радіо Культура розмірковує знана блогерка та біологиня Дар’я Озерна. «Я знаю все про людське тіло», – стверджує вона.

Інколи люди заради цієї мети починають багато їсти, ламати цигарки, намагаються не курити, але стояти поруч у курилці – це постійний контроль над собою, який виснажує, але ніяк не відучає курити.

Але можна сформулювати інакше – і тоді вам вдасться прокинути. Наприклад, «я хочу звернутись у профексійний сервіс із допомоги охочим покинути курити». В Україні він існує, і він безкоштовний. Або «я хочу звернутися до психотерапевта зі своєю проблемою»; можна сказати і так: «я хочу зробити обстеження легенів і серця». Можливо, стан здоров’я переконає вас покинути курити, хоча прикро, якщо так вже все погано. Або «я собі обіцяю не курити на вулиці і в громадських місцях», тим більше, що це заборонено.

Зізнайтеся, чи справді ви хочете кинути куріння. Не хочете? Гаразд. Тоді подбайте про здоров’я – аби куріння було єдиною поганою звичкою.

Як цього досягти? Їжте щодня п’ять порцій овочів і фруктів, будьте активними 150 хвилин на тиждень, дотримуйтеся здорової ваги і не зловживайте алкоголем. Все це значно зменшить ризик хвороби серця і судин, від яких курці і помирають.

Будьте тут і зараз. Усвідомлюйте свій стан. Вам сумно, вам тривожно, вам не по собі? Не можете зосередитися? Так собі і скажіть, перш ніж затягнутися.

Якщо ви будете хоч щось із цього робити, ймовірно, ви покините куріння або куритимете менше і це не буде для вас стресом.

Бажаю вам втілити свої новорічні обіцянки. І щасливого нового року!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі