Дар’я Озерна

Дар’я Озерна

біологиня

Як у Золотоволоски. Що потрібно знати, щоб відростити довгі коси

Дар’я Озерна | 17 вересня 2019 Думка, Життя
Share Button
Фото: Юра Мартинович
У вас бувало таке: здається, що волосся сильно випадає або не можете знову відростити зрізані колись коси.

Чому у нас випадає волосся? – розмірковує знана блогерка і біологиня Дар’я Озерна у радіоблозі «ФізКультура» на UA: Радіо Культура. «Я знаю все про людське тіло», – стверджує вона.

Скажу одразу: причини різні, і чарівні шампуні та бальзами можуть і не допомогти. Річ у тім, що у кожної волосинки є час рости, а є час помирати. Період росту волосини називається аногенова фаза. Потім ріст спиняється, і волосина через якийсь час випадає. Вона кілька місяців відпочиває і знову починає рости. Саме тому волосся рано чи пізно випадає, але, на щастя, це стається в різний час.

В кожної людини аногенова фаза триває по різному – в когось три роки, в когось всі п’ять. В азіатів аногенова фаза може тривати до семи років.

Ще одна річ – це швидкість росту волосся; в когось воно росте швидко, а в когось повільно. Тобто якщо ваше волосся швидко росте і довго живе, у вас є шанс відростити коси до пояса і нижче. І навпаки, якщо воно росте повільно, а живе мало, то краще зосередитися на пошуку оптимальної стрижки, а не витрачати гроші на косметику.

Слід знати своє тіло.

Щодня у нас випадає до ста волосин – це не страшно, але буває таке, що волосся починає відчутно сильно випадати. Це тривожний сигнал. Так буває після дуже суворої дієти, гормональних порушень, пологів та інфекційних хвороб. Волосся починає випадати не одразу, а інколи через кілька місяців. Тому нам важко простежити причинно-наслідковий зв’язок між подіями.

Щоб запобігти надмірній втраті волосся, принаймні, пильнуйте свій раціон. Він має бути різноманітним і містити багато овочів, фруктів та джерел білка. І не надто часто користуйтеся фенами, плойками та прасками для волосся. Уникайте виснаження і вигорання, а вразі підозри гормональних порушень йдіть до лікаря. У жінок випадіння волосся, зміна в голосі та акне може бути симптомами синдрому полікистозних яєчників.

Щодо втрати волосся після пологів – не переймайтеся. Зазвичай волосяні цибулини активуються під час вагітності завдяки високому рівню гормонів естрогену та прогестерону. Волосся росте довше і активніше, а після зупинки росту триваліше лишається на голові. Після пологів гормональний фон стає звичайним і волосся випадає. Не треба купувати якісь диво-засоби для волосся молодих мам.

Будьте здорові!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі