Amazon купує засновану українцями компанію DB Best

28 січня 2021 Економіка
Share Button
Фото ілюстративне
Після завершення угоди частина українських інженерів DB Best Technologies продовжать займатися розробкою технологій у міграції в штаті Amazon.

Компанія Amazon Web Services (AWS), дочірня компанія корпорації Amazon, близька до покупки компанії DB Best Technologies, заснованої українцями, як повідомили у  Liga.Tech. Угода перебуває на завершальному етапі, але ще не закрита, уточнили вони.

У відповідь на запит Liga.Tech в Amazon побічно підтвердили про наміри купівлі. “AWS працює з командою DB Best Technologies з 2015 року, допомагаючи клієнтам перейти із застарілих комерційних баз даних на хмарні альтернативи. Разом з командою DB Best AWS зможе прискорити міграцію баз даних і забезпечити кращий досвід для клієнтів по всьому світу”, – повідомили в пресслужбі AWS.

Засновники DB Best Дмитро та Ірена Балин до моменту публікації не відповіли на питання Liga.Tech, відправлені через Facebook-месенджер.

Але ж що таке DB Best?
DB Best заснував виходець з України Дмитро Балин в Кремнієвій долині в 2002 році. Український офіс з’явився в 2004-му.

У компанії працюють близько 500 чоловік, розповідав Балин в презентаційному ролику в січні 2020 го. П’ять з восьми офісів і велика частина інженерів DB Best знаходяться в Україні: два – в Харкові і три – в Києві. Крім того, є команди в США, Британії, Ізраїлі та Польщі.

На сайті аналітичної компанії Dun & Bradstreet зазначено, що в американському офісі DB Best працюють 48 осіб, а виручка становить $ 17 млн ​​на рік. Ніхто з опитаних учасників ринків не взявся оцінити можливий розмір угоди. Занадто багато змінних: кількість і цінність патентів, умови передачі інтелектуальних прав і т.д ..

DB Best розробляє додатки, рішення для управління даними і міграції баз даних між платформами – Oracle, SAP, Amazon, Microsoft. “Ми близький партнер Microsoft, Amazon, Google. Різні мови програмування, фреймворки, APIs, бази даних, хмарні рішення – це наш світ”, – розповідав Балин. За його словами, завдання компанії – переконатися в тому, що при міграції все, що пов’язано з даними, у клієнтів “побігло добре”.

“Ми протягом багатьох років розробляли серію продуктів для Microsoft. І кілька років тому стали розробляти подібну технологію для Amazon”, – говорив Балін.

У партнерів вже є продукт спільної розробки для міграції баз даних, Amazon рекомендує його на своєму сайті. DB Best також може бути перелічений обраних партнерів на сайті AWS.

В українському реєстрі є дві компанії “Ді Бі Бєст Тєхнолоджіс” (засновники Дмитро і Ірен Баліна, а також Вадим Петренко) і “Ді Бі Бєст Тєхнолоджіс Україна” (Вадим Петренко). Перша зареєстрована в 2005 році, друга – в 2016-м.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі