Експерти розповіли, чи зросте середня зарплата в Україні до кінця року

02 жовтня 2020 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
У IV кварталі 2020 року в Україні прискориться інфляція, зросте долар, подорожчають природний газ та автомобільне пальне. Разом з тим зміниться і розмір середньої зарплати.

На думку еконоомістів, зарплати теж стануть більшими, але не набагато. Про це пише “Сьогодні“.

Як зазначив керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин, у грудні з урахуванням премій і “тринадцятих” зарплат, середній заробіток по країні може бути 13,5 тис. грн, в жовтні-листопаді – 12,2-12,3 тис. грн.

Водночас голова Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський пояснив:

“Збільшення середньої зарплати пов’язане насамперед з підвищенням рівня мінімальної зарплати з 1 вересня. Стримуючими факторами залишаються високий рівень безробіття, зростання боргів по зарплаті і падіння доходів компаній в умовах очікуваного зниження ВВП за підсумками 2020 року”.

На думку віцепрезидента з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців Віктора Скаршевського, помітного зростання зарплат не буде, за винятком грудня, коли виплачують премії, “тринадцяті” зарплати та інші річні бонуси.

“З урахуванням цього чинника, середня зарплата в грудні може досягти 13,5-14 тис. грн, після чого різко просісти в січні 2021 року”, – сказав він.

Натомість член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин очікує підвищення зарплат до 12-12,2 тис. грн у вересні і збереження їх на цьому рівні до кінця року.

Як йдеться у повідомленні, середня заробітна плата в Україні впала з 11 804 грн в липні – до 11 446 гривень у серпні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі