Експерти розповіли, як зміниться середня зарплата та курс долара до кінця року

03 жовтня 2020 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Зарплати стануть більшими, але не набагато. За оцінкою керівника відділу аналітики ГК Forex Club Андрія Шевчишина, в грудні з урахуванням премій і 13-х зарплат, середній заробіток по країні може бути 13,5 тис. грн, в жовтні-листопаді – 12,2-12,3 тис. грн.

“Збільшення середньої зарплати пов’язане в першу чергу підвищенням рівня мінімальної зарплати з 1 вересня. Стримуючими факторами залишаються високий рівень безробіття, зростання боргі впо зарплаті і падіння доходів компаній в умовах очікуваного зниження ВВП за підсумками 2020 року”, – зазначив Андрій Забловський, пише finance.ua.

Віце-президент з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський вважає, що помітного зростання зарплат не буде, за винятком грудня, коли виплачуються премії, 13-і зарплати та інші річні бонуси.

“З урахуванням цього чинника, середня зарплата в грудні може досягти 13,5-14 тис. грн/міс., після чого різко просісти в січні 2021 року”, – сказав він.

Натомість член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин очікує підвищення зарплат до 12-12,2 тис. грн у вересні і збереження їх на цьому рівні до кінця року.

Як йдеться у повідомленні, гривня до кінця року плавно ослабне, курс підніметься до 29 грн/долар. За словами експертів, ринок залишається в девальваційній спіралі, ситуація обтяжується складними політичними, економічними та епідеміологічним процесами.

Кожен з експертів називає різні коридори коливаня курсу:

  • Андрій Шевчишин прогнозує 28,5-29,5 грн/долар;
  • Андрій Забловський – 28,7-29 грн/долар;
  • Віктор Скаршевський – 29-29,5 грн/долар;
  • Олег Пендзин – 28,3-29,1 грн/долар.

Зазначається, що специфіка нинішньої кризи полягає в тому, що спрацювали так звані сировинні ножиці – різко подешевшав імпорт (перш за все, енергетичний – газ і нафта).

“Експортні ціни на основні українські товари або знизилися незначно, або підвищилися, як, наприклад, на залізорудну сировину. Іншими словами, попит на валюту скоротився більш значно, ніж її пропозиція. З початку 2020 року продажі валюти населенням перевищив купівлю на 1,2 млрд доларів”, – пояснив Віктор Скаршевський.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі