Хто стоїть за обшуками на Галицькій митниці

15 січня 2020 Економіка
Share Button
Фото: Leopolis.news
Як відомо, 10 січня відбувся перший обшук у будівлі нової, Галицької митниці, яку нещодавно створили, об’єднавши митні структури Львівської, Івано-Франківської та частини Тернопільської областей. Цікавим є те, що у будівлі на Костюшка, 1 правоохоронці шукали не докази якихось корупційних схем, а виконували рішення Печерського районного суду Києва, офіційним поштовхом для якого стала трудова книжка Володимира Цабака, очільника Галицької митниці.

«У мене в кабінеті та за адресами проживання членів моєї родини правоохоронні органи провели раптові обшуки. Загалом було сім обшуків: один у мене на роботі, а ще шість вдома у мене та родичів. Обшуки проводила група із 30 осіб: 15 співробітників територіального управління ДБР м. Києва та 15 співробітників прокуратури Київської області. Офіційним приводом для обшуків став запис у моїй трудовій книжці від 2001 року. Правоохоронці припускали, що з цим записом щось негаразд і це нібито підпадає під дію ст. 358 КК України – підроблення документів. Водночас йдеться про події дуже давні, однак чомусь вони стали підставою для бурхливої діяльності правоохоронців», – розповів Володимир Цабак в інтерв’ю виданню Zaxid.net.

Володимир Цабак. Фото: Олександр Мазуренко

Про історію з трудовою книжкою Цабака ми детальніше розкажемо згодом. Здавалось би: провели обшуки, ну і добре. Проте з блискавичною швидкістю ряд місцевих ЗМІ поширили інформацію про результати обшуку, пославшись на одне і те ж саме джерело, громадського активіста, очільника ГО «Авто Євро Сила» Олега Ярошевича.

«Обшуки проводили по місцях, які належать батькам Цабака, зокрема у Брюховичах СБУ вилучила близько 270 тисяч доларів та 147 тисяч євро готівки. Також під час обшуків у квартирі було вилучено підроблені Цабаком документи про трудову діяльність останнього. В мобільному телефоні Цабака у WhatsApp та телеграмі є переписки про суми хабарів за посади і вказівки кого, куди призначити», – цитує Олега Ярошевича видання Leopolis.news.

ГО «Авто Євро Сила» створена для відстоювання інтересів власників автомобілів на іноземній реєстрації. Активісти організації регулярно влаштовували акції під стінами Верховної Ради та Кабміну. Керівник організації, Олег Ярошевич, прославився тим, що у листопаді 2018 року спалив свій автомобіль Range Rover, у знак протесту проти високої акцизної ставки при розмитненні авто в Україні. Представники осередків цієї ГО запам’ятались і акціями протестів на митницях. А головний представник цієї організації у Львові, Олег Накочений, затриманий за торгівлю людьми (сутенерство) і перебуває під слідством.

На закиди з боку активіста та журналістів, про 270 тисяч доларів та 147 тисяч євро, Володимир Цабак відреагував спростуванням.

«Це цілковита неправда. Під час обшуків ні в мене, ні в членів моєї родини не вилучали жодних коштів. Жодної гривні, долара, євро чи іншої валюти. Мій телефон, комп’ютер чи інші носії інформації – теж не вилучали. Тож Ярошевич та журналісти, які використали його слова, розповсюдили абсолютно неправдиву інформацію. Ми будемо вимагати спростування».

Під час інтерв’ю з Цабаком журналісти Zaxid.net розпитали і про стосунки начальника Галицької митниці  з «членами угруповань, які називають себе громадськими активістами».

«Ці особи вривалися сюди, коли ми проводили наради. Заважали працювати, cтавили запитання і дуже активно хотіли впливати на прийняття на роботу нових кадрів в Галицькій митниці. Я до них один раз вийшов, другий раз, третій… Кажу: «Друзі, є прийом громадян. Будь ласка, записуйтеся на прийом і приходьте. Я всіх прийму у встановленому порядку. Але вони робили так, як вважали за потрібне. Вони не почули цього, вривалися в приміщення. Я на одні і ті самі запитання відповідав по п’ять разів. Врешті ми поставили турнікет на вході в будівлю. Зараз  вони не з’являються, але публікують фейкову інформацію і намагаються мене дискредитувати. У мене є заданий курс, яким я рухаюся, а мене пробують з нього зіштовхнути. Цього нікому не вийде зробити», – розповів Володимир Цабак журналістам. А на запитання, з чиїми інтересами пов’язує діяльність вуличних активістів, зазначив:

«Йдеться про діючих працівників Львівської митниці ДФС, які не переведені в нову структуру. Їм держава платить заробітну плату. Вони ходять на роботу у Львівську митницю ДФС, до якої Галицька митниця не має відношення. Ця структура проіснує ще, як мінімум, до лютого. Скажу чесно, через третіх людей передавали прізвища тих, хто не переведений у нову Галицьку митницю. Мовляв: «Ну, ти придивися там до них уважніше». Казали, що люди зі списку, де є 213 осіб, все одно будуть працювати. А якби я погодився, то весь цей цирк скоріше б закінчився».

Журналістам ІП «ДІЛО» стало відомо про наміри багатьох «непереведених» митників перейти до структури Галицької митниці через відкриті конкурси, які будуть оголошені у найближчі тижні цього року. Ми ж пильно слідкуватимемо, скільки колишніх працівників спробує знову приміряти на себе уніформу митника.

Читайте також: Дружина митника – доларовий мільйонер!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі