Хто з українців може отримувати пенсію 17 тисяч гривень

11 жовтня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
В Україні максимальний розмір пенсії становить близько 17 тис. грн. Проте щоб її отримати, зарплата повинна бути майже в 4,8 разу більша за середню.

Отож, максимальну пенсію може отримати українець з 35 роками стажу і білою зарплатою в розмірі близько 53 тис. грн.

Як пише finance.ua, українці можуть вплинути лише на два показники під час підрахунку пенсій — стаж і розмір зарплати.

Щороку вимоги до стажу стають все вищими. Ті, кому залишилося до пенсії більш ніж 8 років, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, повинні будуть мати 35 років стажу.

“Щоб не опинитись у пенсійному віці без пенсії, важливо працювати офіційно. Крім того, чим вищою є біла зарплата, тим краще. Якщо ви офіційно працевлаштовані, але на мінімалку, то на гідну пенсію можна не розраховувати”, – йдеться в матеріалі.

Роботодавець зобов’язаний оформити працівника за трудовим договором і легально виплачувати заробітну плату. Обов’язково потрібно звертатися до керівництва з проханням узаконити ваші відносини відповідно до Трудового кодексу.

За словами юриста Олександра Плахотник, ті, хто працює неофіційно, не просто позбавляються можливості отримати пенсію. Вони також не можуть претендувати на лікарняні, декрет, оплачувану відпустку і навіть субсидію.

Також зазначається, що українці, які збираються виходити на пенсію, можуть через сайт Пенсійного фонду перевірити свій страховий стажі суму майбутніх виплат.

“Якщо людина сьогодні збирається на пенсію, вона може зайти на сайт Пенсійного фонду. У нас є калькулятор, за яким людина може сам розрахувати свій розмір пенсії. Через особистий кабінет заходиш, і видно страховий стаж з 1 січня 2004 року і заробітну плату. Зарплату і стаж до 2004 року людина за даними своєї трудової книжки може внести в калькулятор і провести розрахунок”, – додала директорка департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Олена Охріменко.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі