Міністр агрополітики повідомив про гучні кримінальні справи щодо земельних схем

05 січня 2021, 18:49 Економіка, Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
В Україні люди починають усвідомлювати, що мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення - не найкраща форма захисту української землі.

Про це пише Укрінформ.

Як наголосив міністр, швидко з’ясувалося, що противники реформи ринку землі насправді захищали те, що вони награбували за останні 20 років.

«Ми провели аудит і побачили, що понад 5 із 10 мільйонів гектарів державних земель було приватизовано нечесним способом… Перед тим, як я очолив Держгеокадастр, чиновник у Києві вирішував, кому давати землю, а кому – ні. Вирішувалося, кому її давати безкоштовно, а кому – давати в оренду. Це призвело до величезної корупції», – підкреслив Лещенко.

Він пояснив, що Земельний кодекс, прийнятий в 2001 році після введення мораторію на продаж землі, передбачає, що кожен громадянин може безкоштовно отримати від держави 2 га землі, зокрема під будівництво будинку чи гаражу. Це призвело до того, що зникло багато державної землі. Ніхто цього не контролював і не перевіряв, і так виникла ціла привілейована каста людей, які могли п’ять чи десять разів отримати 2 гектари. Тож нині землі належать «чиновникам, олігархам, депутатам й усім тим, хто перебував при владі в Україні упродовж останніх 20 років», – сказав Лещенко.

За словами урядовця, йдеться не лише про сільськогосподарські землі, а й про поклади вугілля, металів, сланцевого газу чи бурштину.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі