Львів віддасть туркам свої 5 гектарів землі

Share Button
Фото: Євген Міклушка/ІА Діло
Депутати Львівської міськради проголосували за створення компанії «Сінерджі Альянс», власниками якої буде місто та приватне ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ».

Ця земельна ділянка має площу близько 5-ти гектарів. З одного боку від неї – торговий комплекс Вікторія Гарденс, позаду – ринок Південний, з іншого боку – аеропорт «Львів», до якого зовсім скоро вестиме нова дорога. Погодьтесь, ласий шматочок. Та попри те, що вона належить місту – львів’янам нею користатись зась! Скоро у неї будуть інші власники, – повідомив журналіст ІА «Діло» Євген Міклушка у своєму матеріалі.

Історія бере свій початок ще в 2011 році. У період, коли вся країна активно готувалася до проведення Чемпіонату Європи-2012, а ділки починали впроваджувати темні схеми, відлуння яких спостерігаємо сьогодні.

Місто хотіло, щоби за кошт держави були фактично зроблені дві дороги – проспект Вернадського та Ряшівська-проектована. Це в районі стадіону («Арена Львів» – ред.). Держава на таке не погодилась. Вона були просто включена в програму, але жодних бюджетних призначень на реконструкцію чи на будівництво цих доріг не було, – розповів нашому виданню депутат Львівської міськради (2005-20014 рр.) Яромир Самагальський.

Фото: Євген Міклушка/ІА Діло

Та пропри це, Управління капітального будівництва Львівської міськради уклало договір з турецькою компанією «Онур» на будівництво цих доріг. Однак коштів на це не знайшлося ні в держави, ні у міста. Сума боргу – 120 мільйонів гривень. Минуло вже 7 років, а турецька компанія навіть не звернулась до суду, аби стягнути з міста свої чесно зароблені. Невже турки так просто подарують львів’янам таку суму? Вже під час останньої сесії ЛМР – 19.09.2019 – 37 депутатів проголосували «за» створення спільного комунально-приватного підприємства «СІНЕРДЖІ АЛЬЯНС».

В такий спосіб місто зможе погасити цю заборгованість перед компанією «Онур», а ми будемо мати, скажімо, прекрасний конгрес-хол, збудований на земельній ділянці, яка для цього пасує. Це буде спільна власність міської ради і компанії «Онур»? – Це, станом на сьогодні, тільки перший крок до створення товариства з обмеженою відповідальністю, це було публічне рішення, було заздалегідь оприлюднене, обговорене на всіх депутатських комісіях і затверджувалось сьогодні сесією міської ради. – розповіла директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

Фото: Євген Міклушка/ІА Діло

Земельну ділянку в 4,8 гектара, про яку ми розповідали на початку програми, оцінили в 107 мільйонів гривень. Борг – 120 мільйонів. Різницю в 13 мільйонів «Онур» нам просто подарує? Ми надіслали інформаційний запит до офісу компанії «Онур». Запитали і про суми боргів, про їх утворення. Про те, що саме збираються зводити на ділянці, і головне – хто ж таки керуватиме тим об’єктом. Відповіді не отримали.

Я бачу дещо корупційну схему безпосередньо в тій ситуації. Що це спеціально комунальне підприємство вводиться. Створюється спільне товариство, де представниками є «Онур», для того, щоб не сплачувались податки. А потім комунальне підприємство вийде, і безпосередньо цей весь хол, який планується звести, буде повністю комерційним. Фактично, я не бачу якогось позитиву для міста, тому що буде, в принципі, цим користуватися корпорація «Онур», – поділився своїми переживаннями депутат ЛМР Ігор Зінкевич.

Довідково.

Компанія ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» належить турецьким бізнесменам Четінджевіз Онуру та Четінджевіз Іхсану, ще дрібна частка належить українцю Олегу Фаріону.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі