На польському кордоні подорожчали сигарети з України

18 жовтня 2019 Економіка
Share Button
Фото: фейсбук
У Польщі сигарети з України уже піднялися в ціні. Пояснюють: «зросли витрати на кордоні».

«Були по 8 злотих, тепер по 10. Продавці сказали, що виросли «акцизні» ціни на кордоні», – йдеться у групі Granica/Кордон PL – UA.

Скріншот: Діло

Як пояснює Tomasz Baart, пачка сигарет в Україні коштує близько 45 грн, це приблизно 7,5 злотих. Після різних прикордонних внесків та інших витрат, проводиться перевезення таких сигарет. В даний час в Україні набагато дешевші сигарети, придбані для цілей контрабанди, без будь-якого обов’язкового акцизу. А це означає, що при покупці з метою зовнішньої контрабанди, ціна сигарет в країні придбання не настільки важлива. Найголовніше – доступ до «чорного ринку».

Скріншот: Діло

Разом з тим, сьогодні стало відомо, що British American Tobacco (BAT) – один з найбільших в світі виробників тютюнової продукції в світі – 11 жовтня 2019 року зупинило виробництво на заводі «В.А.Т.-Прилуки» в Чернігівській області, передає «Інтерфакс-Україна».

Довідково.

4 жовтня Верховна Рада прийняла в цілому законопроекти про запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Після прийняття цих законопроектів представники асоціації «Укртютюн» заявили, що окремі норми прийнятого Верховною Радою законопроекту про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів можуть призвести до зростання середньої ціни на сигарети на 18%. Примітно, що народний депутат України Олексій Гончаренко («Європейська солідарність») 7 жовтня 2019 року зареєстрував проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні і в цілому як Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (реєстр. №1049 від 29 серпня 2019)». У пояснювальній записці до проекту зазначено, що закон був прийнятий з грубим порушенням вимог Регламенту, і в разі його скасування вийде відновити законність у діяльності єдиного законодавчого органу держави при прийнятті законів, а також виключить можливість виникнення підстав для визнання закону таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі