Нафтогаз підвищив майже на 50% річну ціну за газ для населення

09 серпня 2020 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Компанія "Нафтогаз" визначила річну ціну за газ для населення на рівні 4,73 гривень за кубометр з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). А це на 46% вище, ніж місячна ціна на серпень 2020 року (3,24 гривень за кубометр).

Про це повідомляє finance.ua з посиланням на компанію.

Зазначається, що підключення тарифу буде доступно в особистому кабінеті після 15 серпня.

ГК “Нафтогаз України” встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів в серпні 2020 року на рівні 3,24 грн/куб. м з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки). У порівнянні з липнем ціна газу зросла на 270 гривень (на 9%).

У повідомленні йдеться, що постанова уряду про покладання на “Нафтогаз” спеціальних зобов’язань на ринку газу (ПСО) припинила діяти з 1 серпня 2020 року. Це означає, що в Україні почав працювати ринок газу для населення і українці самі можуть вільно міняти газового постачальника.

Раніше писали, що газові постачальники тепер самі вправі вирішувати, за скільки продавати газ споживачу. Водночас “Нафтогаз” пропонує газопостачальним компаніям сформувати необхідний ресурс природного газу для постачання населенню. Компанія пропонує укласти річний контракт на поставку газу з щомісячним формульним визначенням ціни, яка буде відома до кінця місяця поставки. Ціна за річними контрактами буде визначатися виходячи з котирувань міжнародних газових хабів, поточного ринкового спреду, а також умов оплати.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі