Нацбанк скасував заборону використовувати рахунки підприємців для особистих потреб

17 січня 2020 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Національний банк України скасував норму про порядок використання поточних рахунків фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, що міститься в постанові №162 від 27 грудня 2019 року.

Відповідне рішення затверджено новою постановою правління НБУ №7 від 15 січня, яке відсьогодні, 17 січня, набуває чинності, інформує пресслужба регулятора.

«Вимога Національного банку здійснювати за поточними рахунками ФОП тільки ті розрахунково-касові операції, не пов’язані з власними потребами, і право перераховувати кошти на свій рахунок після сплати всіх податків і зборів, викликало нерозуміння у бізнес-спільноти під час його застосування. Дослухаючись до думки банків та їх клієнтів, Національний банк скасував цю норму, щоб усунути маніпуляції і можливі перешкоди для діяльності підприємців», – йдеться в повідомленні.

Водночас НБУ відзначає, що його позиція залишається незмінною: з 2003 року діє норма, що поточні рахунки фізичних осіб не можуть використовуватися для проведення операцій, пов’язаних з підприємницькою діяльністю.

«Оскільки банківська система повинна бути захищена від ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, Національний банк обговорить з Державною податковою службою механізми, спрямовані на мінімізацію цих ризиків», – зазначають в НБУ.

Довідково.

З 2 січня Національний банк ввів заборону використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців для здійснення операцій, пов’язаних з особистими потребами.

Як пояснили в НБУ, для цього ФОП має подати до банку будь-який розрахунковий документ про сплату податків і зборів або документ з особистого кабінету в ДПС про відсутність податкового боргу, або вказати відсутність податкового боргу в графі «Призначення платежу» в розрахунковому документі.

Раніше НБУ відзначав, що нова норма носить уточнюючий характер, оскільки діючі вимоги і так припускають, що ФОП можуть витрачати кошти з такого рахунку тільки для підприємницької діяльності. У той же час банкіри вказують на неможливість проконтролювати мети витрат і чекають роз’яснень від регулятора.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі