НБУ повідомив, скільки коштів заробітчани надіслали в Україну з початку року

05 серпня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
За попередніми оцінками НБУ у січні – червні 2020 року обсяг приватних переказів офіційними та неформальними каналами становив 5 365 млн дол. США в еквіваленті в Україну з-за кордону та 246 млн дол. США в еквіваленті з України за кордон.

Про це повідомила пресслужба банку у Facebook.

Як зазначають у відомстві, найпопулярніші “коридори” переказів  залишилися незмінними. В Україну найбільше коштів надійшло із США, Італії, Ізраїлю, РФ, Німеччини. А з України більше відправлено до РФ, Грузії, Азербайджану, Туреччини, Польщі.

Регулятор проаналізував перекази через системи переказів коштів. Відтак, 1 187 млн дол. США у еквіваленті або понад одна п’ята частина від всіх надходжень – саме стільки надіслано в Україну в такий спосіб. Це на 8% більше, ніж у першому півріччі 2019 року. Середня сума одного переказу в Україну теж трохи зросла – з 355 до 374 дол. США (на 5,4%).

212 млн дол. США у еквіваленті надіслано за кордон через системи переказу коштів. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року обсяги зросли на 26,2%. Цей найпопулярніший спосіб забезпечив понад чотири п’ятих від усіх приватних переказів з України. На 29,1% зросла і середня сума одного переказу з України: 462 дол. США у порівнянні із 358 дол. США у першому півріччі торік.

Також у банку повідомили про збільшення обсягу переказів у межах України через системи переказу коштів. 117 938 млн грн або 4 551 млн дол. США в еквіваленті – це на третину більше (на 31,3%), ніж торік у першому півріччі.

Серед найпопулярніших систем NovaPay, Поштовий переказ  та Фінансовий світ, які забезпечували понад 78% переказів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі