Пільгові пенсії для українців скасують

28 червня 2020 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Щоб забезпечити усх українців гідними виплатами, наразі бракує коштів. Таку заяву зробили у Пенсійному Фонді. Через це уряд вирішив впровадити нову пенсійну реформу, що почне працювати з 2021 року.

Як зазначають у ПФУ, першими відчують зміни отримувачі пільгових пенсій, які мають право виходити на пенсію достроково. Їх кількість невдовзі значно зменшиться. Про це повідомляє Finance.ua

Також в Україні збираються ввести підвищений тариф єдиного соціального внеску за осіб, зайнятих на роботах за списками пільгових категорій професій. Крім того, припиниться призначення пенсій за вислугу років. Такі виплати залишаться у вузького кола осіб. Їх покривають виключно за рахунок держбюджету, а так як коштів наразі бракує і українців хочуть перевести на накопичувальну пенсійну систему, то на державу розраховувати особливо не можна.

Як йдеться далі, щоб зменшити витрати на пенсіонерів, в Україні щороку зростає пенсійний вік (для жінок) та стаж. З 2021 року, щоб вийти на пенсію, потрібно буде накопичити мінімум 28 трудових років. З кожним роком ця цифра збільшуватиметься, поки в 2028 році не досягне 35 років.

Нагадаємо, з 1 липня прожитковий мінімум в Україні зросте до 2118 гривень, а мінімальна пенсія – до 1 712 гривень. Розмір максимальної пенсії з 16 380 гривень підвищиться до 17 120 грн.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі