Почали діяти нові правила постачання газу: що означають зміни для населення

08 серпня 2020, 19:39 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
В Україні почали діяти нові правила постачання газу. Тепер люди можуть самостійно вибрати компанію, у якої і будуть купувати блакитне паливо. Подібна схема давно працює у Європі, одднак щодо її приживання в Україні, на думку експертів, поки важко сказати.

З 1 серпня в Україні повноцінно запрацював закон про ринок природного газу. Депутати прийняли його ще п’ять років тому, але тільки зараз у людей з’явилася можливість самостійно вибирати постачальника блакитного палива, пише finance.ua.

“Ці постачальні компанії будуть намагатися клієнта до себе перетягнути і надавати кращі умови для постачання. Наприклад, якщо ви вдень на роботі, то вам зможуть запропонувати пакет, за яким вдень газ не пропонують”, – сказав директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

За словами експерта, нині знайти постачальника газу нескладно. Їх в Україні близько 500. Щоправда, реально надають послуги півсотні компаній. Якщо ви визначилися і вибрали одну з них, то необхідно підписати заяву-приєднання.

До того ж, потенційний постачальник протягом трьох днів має повідомити, що хоче продавати газ. Якщо все склалося, то слід готувати документи.

“Це право власності на квартиру або на завод, або на фірму. Друге – це технічний паспорт приміщення. Третє, якщо мова йде про фізичну особу, то потрібен паспорт і ідентифікаційний код”, – пояснив Олександр Сергієнко.

Якщо ж українці не змінили постачальника газу зараз, то в подальшому це все одно доведеться зробити.

“Якщо ви ні з ким не уклали договір поставки газу, то ви звертаєтесь до НАК “Нафтогаз”, який урядом визначено як постачальник останньої надії. Він зобов’язаний надати газ протягом двох-трьох місяців, протягом яких потрібно знайти постачальника”, – розповів Сергієнко.

Експерти заспокоюють, що через теплу зиму і залишки палива в сховищах, ціни на газ, ймовірно, будуть знижуватися. Сприяти цьому буде й конкуренція на ринку газопостачання. Щоб отримати якомога більше споживачів, компанії пропонуватимуть більш комфортні умови.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі