Шмигаль пояснив, чому перерозподілили кошти для онкохворих

28 жовтня 2020 Економіка, Політика
Share Button
Фото: з відкритих джерел
Заявлена у ЗМІ інформація про перенаправлення коштів, які призначалися для онкохворих, на ремонт доріг - є маніпуляцією.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

“По-перше, у 2020 році виділена рекордна кількість коштів на лікування онкохворих. Загалом на 40% більше, ніж минулого року й удвічі більше, ніж у 2018. НСЗУ лише за квітень-жовтень сплатила медзакладам, які лікують онкохворих, 2,4 млрд грн (за весь 2019 рік ця сума склала 1,9 млрд). З вересня цього року наш Уряд майже в 5 разів збільшив тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей. Це означає, що заклади, в яких лікують маленьких пацієнтів, отримають більше коштів, щоб надавати якіснішу допомогу”, – зазначив глава уряду.

За його словами, рішення про перерозподіл прийняли тому, що до кінця року залишилося 2 місяці, відповідно, переглядаються бюджетні програми, в яких невикористані кошти перенаправляють для їх ефективного використання.

“Цього року мала бути реалізована програма реконструкції лабораторії Національного інституту раку, кошти на які виділялися у 2018-2019 роках, проте за цей час не було проведено жодної підготовчої роботи. Лише цього року розпочалася підготовка МОЗ, зроблено проєкт та проведена державна експертиза. Цей проєкт не реалізується за день, і МОЗ потребує більше часу для роботи над ним”, – сказав Шмигаль.

Відтак, уряд прийняв рішення щодо перерозподілу коштів за програмою удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань в Україні. Такий перерозподіл також було погоджено комітетом Верховної Ради з питань бюджету.

“Кошти для реконструкції лабораторії діагностики будуть передбачені в наступному році. Для цього сьогодні на засіданні Уряду ми внесли зміни до постанови №571, яка врегулює питання стосовно можливої реалізації проєктів, щодо яких відбувся перерозподіл коштів. Такий перерозподіл дасть змогу реалізувати проєкт щодо діагностики онкологічних захворювань у 2021 році”, – додав прем’єр-міністр.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі