Тарифи на тепло та гарячу воду в Україні зменшаться

11 червня 2020 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Відповідну постанову затвердив Кабмін 10 червня. Однак конкретні дати зниження тарифів наразі не названі.

Згідно з документом, підприємства теплопостачання зобв’язані знизити у діючих тарифах витрати на придбання природного газу. До того ж дана постанова дозволить забезпечити підприємтва мінімальним фінансовим ресурсом для проведення розрахунків з постачальниками енергоносіїв.

Тарифна політика в ЖКГ безпосередньо залежить від цінової політики в паливно-енергетичному комплексі. В умовах функціонування ринку природного газу його вартість для підприємств теплопостачання змінюється щомісяця. У минулому опалювальному сезоні ціна природного газу коливалася від 2897,0 грн/тис.куб.м. (у квітні 2020 року) до 4899,0 грн/тис.куб.м. (у листопаді 2019 року).

«Оскільки ціна природного газу у кожному з місяців опалювального сезону 2020-2021 рр. буде змінюватися згідно ринку, тарифи необхідно переглянути до початку опалювального сезону, адже важливо визначити розмір витрат на придбання природного газу, оскільки він складає 80-85% в структурі тарифу. Для населення тарифи на тепло та гарячу воду зменшаться», – прокоментувала постанову заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

Тому зміни, які запропоновані постановою КМУ, дозволяють підприємствам ТКЕ планувати витрати на придбання природного газу (з метою включення їх до складу тарифів) на рівні середньої ціни природного газу, що склалася за минулий опалювальний сезон.

Для більшості підприємств ТКЕ з’являється можливість зменшити тарифи на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, оскільки такі тарифи включали раніше витрати на придбання природного газу вищі від середньої ціни газу минулого опалювального сезону.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі