У Пенсійному фонді сказали, хто і за яких умов може отримати пільгову пенсію

22 вересня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Право на пенсію за віком на пільгових умовах мають українці, які працювали на підприємствах з особливо шкідливими і тяжкими умовами праці. Вони, відповідно до законодавства, мають можливість вийти на заслужений відпочинок раніше за інших.

Про це інформує finance.ua.

Відтак, у Пенсійному фонді поянили, що на отримання пільгової пенсії мають право громадяни:

  • після досягнення ними 50 років, за наявності страхового стажу в 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на “шкідливих” роботах;
  • 20 років у жінок, з них не менше 7 років і 6 місяців на зазначених роботах.

Окрім того, ті особи, кому виповнилося 55 років, і хто має стаж 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років і 6 місяців на зазначених роботах, і 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Однак, не завжди українці, які півжиття пропрацювали, наражаючи своє здоров’я на небезпеку, можуть домогтися нарахування пільгової пенсії – органи пенсійного забезпечення відмовляють у призначенні пенсії.

Підкреслюється, що свої права пенсіонери можуть відстоювати в суді. Проте уряд незабаром планує скоротити кількість категорій пенсіонерів, які матимуть право на отримання пільгової пенсії.

Зокрема, ті громадяни, для яких законодавством передбачено право виходити на пенсію за “вислугою років” до досягнення загального пенсійного віку, не зможуть отримувати пенсію, одночасно працюючи.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі