У Румунії взялися за розслідування безпідставного надання громадянства українцям

23 січня 2020 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Генеральний прокурор Румунії порушив кримінальну справу за надання румунського громадянства вихідцям з Росії, Білорусі, України та Молдови.

Про це, посилаючись на видання Digi24, повідомляє tva.ua.

Зазначається, що згідно зі звітом агентства з контролю Міністерства юстиції Румунії, поданим агентству Vice, румунське громадянство надається незаконно по паралельній системі реєстрації заяв і без перевірки автентичності документів, поданих заявниками.

«Згаданий вами випадок було зареєстровано в Департаменті карного розшуку. В даному випадку було розпочато реальне кримінальне розслідування щодо крадіжки або знищення документів та хабарництва» – про це повідомив генеральний прокурор у відповідь агенству Vice.

У звіті контрольного органу Міністерства юстиції йдеться навіть про «шкоду національній безпеці» в разі надання румунського громадянства у таких випадках.

Перевірка почалася з повідомлення Міністерства юстиції за липень 2019 року, в якому два громадянина Молдови повідомили про затримку файлів обліку.

Наприклад, із серпня по жовтень 2019 року інспектори контрольного органу міністра юстиції випадковим чином проаналізували декілька файлів про громадянство, поданих в період між 2017 і 2019 роками, і перевірили спосіб реєстрації та вирішення заяв.

«Виявилося, що сайт онлайн-реєстрації часто перевантажений запитами від одних і тих же людей, які реєструються кілька разів поспіль, що призводить до того, що доступ інших кандидатів блокується», – йдеться в звіті інспекції.

Зокрема, більш як 3000 осіб, що живуть в Росії, хотіли стати румунами на початку 2019 року.

Румунська влада виявила групи осіб, які беруть на роботу громадян Румунії, в основному з України і Молдови.

У цьому контексті в звіті наголошується, що більшість осіб, які претендують на румунське громадянство, є вихідцями з цих двох країн, а також з Росії, Білорусі, Грузії, Туреччини та Ізраїлю.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі