Україна наприкінці року збільшить свої золотовалютні резерви

06 вересня 2020 Економіка
Share Button
Фото ілюстративне
Державі вдалося зберегти стабільні золотовалютні резерви, що дає їй ресурс для збереження контролю над фінансовою сферою.

Станом на кінець першого півріччя країна зберігала фінансову стабільність, проте вже помітні перші симптоми карантину і зростаючої економічної кризи. Про це повідомляє Mind.ua.

Але навіть незважаючи на економічний спад у II кварталі цього року, Україні вдалося зберегти стабільні золотовалютні резерви, що дає їй ресурс для збереження контролю над фінансовою сферою.

Наразі домінують чинники, що сприяють подальшому зміцненню валютних резервів. У червні Україна додатково отримала сумарно $3 млрд фінансової допомоги від міжнародних партнерів. Серед іншого, $2,1 млрд вона вже отримала як перший транш МВФ, 500 млн євро – у межах Четвертої програми макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Незважаючи на значні платежі за зовнішнім державним боргом, на кінець року Україна не лише утримає міжнародні резерви на поточному рівні, а й збільшить їх. Наприкінці року в разі відсутності серйозних економічних потрясінь золотовалютні резерви досягнуть $27–28 млрд.

При цьому до кінця року НБУ буде дуже пасивним на внутрішньому валютному ринку, намагаючись штучно створити дефіцит іноземних валют.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі