Україна подала заявку на участь у сертифікації “Північного потоку-2”

18 жовтня 2021 Економіка
Share Button
Фото: martenscentre.eu
"Позиція України полягає в тому, що "Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки не забезпечено його повну відповідність європейському законодавству".

Про це повідомив глава правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко на пресконференції в Києві сьогодні, 18 жовтня, пише Інтерфакс-Україна“.

“Нафтогаз України”, як національна компанія, яка очолює боротьбу за енергетичну безпеку України, відстоює національні інтереси, подала заявку на участь в процесі сертифікації оператора “Північного потоку-2″ перед німецьким регулятором”, — заявив він.

Раніше компанія Nord Stream 2 AG повідомила, що перша нитка російського газопроводу “Північний потік-2” заповнена технічним газом і готова до транспортування палива. Для початку поставок газу з РФ проєкту необхідна сертифікація в якості незалежного оператора транспортної системи.

Заявку на цю сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало 13 вересня. Очікується, що вона буде розглянута протягом 4 місяців.

Потім проєкт рішення передадуть на вивчення Єврокомісії. Її висновок повинен бути готовий після ще двох або чотирьох місяців.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі