Український порт “Ольвія” передали на 35 років в управління катарцям

01 грудня 2021, 22:01 Економіка
Share Button
Фото: Мінінфраструктури
Україна за це отримає щонайменше 3,4 мільярда гривень інвестицій.

Про це повідомило Міністерство інфраструктури України. 

Користуватися портом компанія QTerminals почне 2 грудня. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, розповів, що залучені кошти почнуть спрямовувати на розбудову порту вже у найближчі 3,5 року. 

Крім того, катарці зобов’язалися зберегти робочі місця для працівників підприємства терміном на 6 років. Також залишається вимога про максимальне залучення для роботи в порту саме українських громадян. 

Ще один пункт угоди — це розв’язання інфраструктурних проблем Миколаєва. Зокрема, за кошти інвестора планують побудувати новий тунель під залізницею у Корабельному районі міста. Загалом на інфраструктуру Миколаєва катарці залучать щонайменше 80 мільйонів гривень.

“Державно-приватне партнерство тут — це не лише про розвиток конкретного порту, але й регіону в цілому. Це нові робочі місця, нова інфраструктура, зростання експортного потенціалу українського бізнесу і, як наслідок, підвищення конкурентоспроможності України на міжнародних торговельних майданчиках”, — розповів Кубраков.

Мінінфраструктури наголошує, що QTerminals є провідним міжнародним оператором портів і терміналів, який має низку власних портів у Туреччині та Катарі.

Довідка

Концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об’єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі