Українців почнуть індивідуально перевіряти на вимогу МВФ

04 грудня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
В Україні створили спецпідрозділ Державної податкової служби, який в індивідуальному порядку перевірятиме платників. Тих, чиї доходи та витрати не збігатимуться, можуть змусити пояснити джерело походження коштів та дорахувати податкове зобов’язання.

Відповідне нововведення прописано в меморандумі з МВФ, який опублікував Мінфін.

“До 1 грудня 2021 року ми сформуємо спеціальний підрозділ ДПС, який аналізуватиме податкову поведінку індивідуальних платників”, — йдеться в документі.

Як розповіли профільні експерти, такий крок — логічне рішення на тлі запровадження податкової амністії.

Тобто українцям дали шанс легалізувати зароблене в тіні та сплатити невеликий податок (від 5 до 9%). А ті, хто відмовиться добровільно заплатити державі, змушені будуть сплачувати податки за повними ставками. Наприклад, податок на доходи фізосіб разом із військовим збором становить 19,5%.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що і зараз є підрозділ податкової, який займається адмініструванням для фізосіб. Податківці мають аналізувати ту інформацію, яка є в них у розпорядженні, та “робити висновки” про те, чи справді українці сплачують податки з усіх своїх доходів. Наприклад, якщо людина має велику кількість нерухомості, але при цьому офіційно безробітна або заробляє мінімалку, ймовірно, у неї є тіньовий дохід, передає news.finance.ua.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі