В Україні з 1 серпня зросте вартість електроенергії: для кого і на скільки

31 липня 2020 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Вже від завтра, 1 серпня, в Україні підніметься ціна на електроенергію для малого бізнесу. Її вартість для малих непобутових споживачів, до категорії яких відноситься населення, збільшиться в середньому на 6%.

Це пов’язано зі змінами тарифів на передачу і розподіл, які прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), інформує Главком. Тарифи на електроенергію для населення не змінилися.

Зазначається, що тариф для малих непобутових споживачів розраховується на основі чотирьох складових:

  • тариф на розподіл електроенергії – затверджується окремо для кожного оператора системи розподілу (ОСР), змінюється з 1 серпня;
  • тариф на передачу електроенергії – тариф ДП «Укренерго» зросте на 54,6% і становитиме 240,23 грн/МВт⋅год, а не 155,4 грн/МВт⋅год, як зараз;
  • прогнозована середня закупівельна ціна електроенергії – залишається без змін;
  • тариф на послуги постачальника універсальної послуги – залишається без змін.

Рахунки з новими сумами малі непобутові споживачі отримають вже у липні. Постачальник YASNO оновив на сайті ціни на універсальні послуги для малих непобутових споживачів.

Також зазначається, що малими непобутовими споживачами до 31.12.2020 є споживачі, які купують електроенергію для власного споживання, не є побутовими споживачами та електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі