В Україні зріс розмір зарплати для розрахунку пенсій: у кого зміняться виплати

17 серпня 2020 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Як повідомляють у Пенсійному фонді України, середня зарплата для розрахунку пенсій у червні 2020 року зросла на 1651,06 грн і становить 11 197,38 грн.

“Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії, за червень 2020 року в сумі 11 197 гривень 38 копійок”, – йдеься у повідомленні відомства, пише finance.ua.

Відтак, зазначається, на що цей показник впливає:

  • на розмір пенсії. Наприклад, якщо ваша власна заробітна плата залишиться сталою, то у разі зростання середньої заробітної плати по країні розмір майбутньої пенсії може знизитися;
  • якщо разом із середньою заробітною платою по країні зросте і ваша зарплата, розмір майбутньої пенсії буде більшим;
  • формула розрахунку пенсій складається з трьох змінних. Незважаючи на це, точний розмір майбутньої виплати можуть розрахувати тільки в Пенсійному фонді. Щоб вирахувати коефіцієнт заробітку, фахівці порівнюють дані про зарплату майбутнього пенсіонера і середній розмір заробітної плати за кожен місяць;
  • приблизний розмір виплати можна дізнатися вже зараз. Зокрема, у формулі середню зарплату за три минулі роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі