В уряді пропонують спростити отримання ліцензії виробниками крафтового алкоголю

12 жовтня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Мінекономіки підтримало ініціативу виробників крафтових спиртних напоїв і запропонувало спростити процедури отримання ними дозвільних документів.

Відповідний проєкт Закону розміщено для громадського обговорення на сайті міністерства, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Як зазначається, даний проєкт закону має на меті створення умов для розвитку ринку спиртних напоїв та дистилятів сільськогосподарського походження, а також стимулювання розвитку малого підприємництва у цій сфері.

Пропонується:

  • віднести до малих виробників дистилятів тих суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво дистилятів виключно із власної сировини та обсяг реалізації готових напоїв у яких не перевищує 10 тис декалітрів на рік;
  • встановити вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників дистилятів та контролю за дотриманням встановлених вимог;
  • надати право суб’єктам господарювання, які отримали ліцензію на виробництво дистилятів, здійснювати оптову торгівлю ними без отримання окремої ліцензії;
  • передбачити відповідальність за перевищення граничного обсягу реалізації спиртних напоїв, встановленого для малих виробників дистилятів.

Відзначається, що наразі умвои ліцензування є однаковим як для великих виробників, так і для невеликих. А це стримує розвиток малого та середнього бізнесу.

Наголошується, що прийняття закону дозволить створити правове поле для функціонування ринку дистилятів та спиртних напоїв із урахуванням європейських практик, сприятиме детінізації та розвитку малого підприємництва у цій сфері, а також стимулюватиме переробку сільськогосподарської продукції та створення доданої вартості в Україні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі