На Гаваях на вершині вулкана виявили озеро з температурою води понад 80°C. Фото

29 серпня 2020 Фото
Share Button
Фото: Volcano Discovery
На Гавайських островах на вершині вулкану Кілауеа виявили озеро, вода в якому продовжує підніматися.

Гавайська обсерваторія вулканів (HVO) повідомила, що водне озеро на вершині вулкана продовжує зростати з 25 липня минулого року, коли вода вперше була помічена на дні кратера ями Халемаумау в межах кальдери вершини, повідомляє Volcano Discovery.

Фото: Volcano Discovery

За останній рік водне озеро на вершині виросло до понад 270 м (885 футів) в довжину і 131 м (430 футів) в ширину, займаючи площу понад 2,5 га (6 акрів). Озеро глибиною більше 40 м (130 футів) і має обсяг приблизно 480 000 кубічних метрів. Ще 2 серпня 2019 року було видно лише невеликий зелений ставок приблизно 2 фути глибиною.

Це зображення зроблено 21 липня 2020 року, де видно озеро глибиною понад 130 футів з відтінками від кольору засмаги до коричневого та різкою межею кольорів, що часто прорізається через озеро.

На цьому фото, зробленому 28 липня 2020 року, яскраві кольори озера із зоною аквамаринової води на західному кінці. Ці зеленуваті зони, як правило, трохи спекотніші і, схоже, є зонами припливу води.

Фото: Volcano Discovery

Зазначається, що максимальні температури на поверхні озера в цей час становили близько 82 градусів Цельсія (180 градусів за Фаренгейтом). Поверхневі води на саміті представляють потенційну небезпеку для майбутнього на саміті: магма, що взаємодіє з приповерхневими водами, в деяких випадках може викликати бурхливі вибухи парою.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі