На колесах до центру Львова «приплив» 9-метровий човен, який перетне Атлантику

18 жовтня 2019 Життя, Львів, Фото
Share Button
Фото: Юра Мартинович
Сьогодні, 18 жовтня, у центрі Львова презентували каркас човна, на якому львів’янин планує перетнути весь Атлантичний океан.

Про це повідомляє журналіст ІП «Діло».

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Човен має у довжину близько 9-метрів і важить 400 кг. Він зроблений з карбону, так само, як і авто Формули-1 чи космічні кораблі. Його збудував Мирон Гуменецький, який відомий у Львові як капітан козацької чайки «Спас».

Фото: Юра Мартинович

«Дмитро Рєзвой захотів збудувати новий човен, щоб перетнути Атлантику. Він звернувся до мене, чи я можу його зробити? Це було складне завдання. Бо будувати дерев’яний човен і сучасні технології, вакуумна інфузія – це трошки різні речі. Треба було дуже багато дізнатися нового, трохи ризикувати. Матеріали дуже дорогі, тому будь-яка помилка призвела б до втрат величезних. Але ми це зробили! Каркас цього човна на веслах важить у межах 400 кг. У ньому поміщається дві людини, які гребтимуть веслами. Човен має бути легеньким і у той самий час надзвичайно надійним, бо в океані буває всяке. Будівництво почалося з початку року, коли отримали креслення. За дизайном – це є сучасний човен. У ньому є передня і задня кабіни. Він безпечний, всередині 16 окремих відсіків. Також всередині буде питна вода для баласту, щоб він не перевернувся», – сказав Мирон Гуменецький.

Також будівничий зазначив, що човен зроблений за проєктом одного англійця. Наразі, якщо порівнювати із будівництвом будинку, то готові лише стіни. Наступний етап – це устаткування, електрика, опріснювачі та дуже багато всякої апаратури для навігації.

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Дмитро Рєзвой – мореплавець з багаторічним досвідом, який ще 17 років тому вперше на яхті перетнув Атлантику. Він консультує провідних яхтсменів і професійно займається мореплавством.  Декілька років тому він намагався у подібному човні повторити свою мандрівку лише за допомогою весел, але через проблеми з устаткуванням, довелося відмовитися від задуманого. Однак вже наступного року, Дмитро у парі з напарником планує здійснити свою грандіозну подорож.

Фото: Юра Мартинович

«Ідея виникла вже давним-давно, коли ще батько перетнув океан. Три роки тому я спробував перетнути, але були технічні неполадки. Зараз новий човен, надіюся вийде. Тоді зовсім інший човен був, дуже маленький, не зручний. Цей просторий, кращий. Дуже багато місця у цьому човні, він безпечніший.  Подорож почнеться з Канарських островів або з континентальної Іспанії і до Карибських островів. Це близько 5 тис. км. Дорога займе від 2 до 3 місяців, як погода дасть. Якщо виконувати всі правила і постійно бути пристебнутим, то це безпечна має бути подорож. Наразі є половина того, що треба, обладнання дуже дороговартісне», – зазначив Дмитро Рєзвой.

На запитання: «Чому він це робить?», чоловік не зміг відповісти: «Не знаю, люблю море».

Вартість човна і подорожі становить близько 100 тис. євро.

Фото: Юра Мартинович

Фото: Юра Мартинович

Корабель у центрі Львова можна побачити лише сьогодні на площі Ринок біля фонтану «Нептун».

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі