У національному парку “Тузловські лимани” висохли 5 з 13 водойм

22 вересня 2020 Фото
Share Button
Фото: Іван Русєв
В Одеській області у національному природному парку "Тузловські лимани" через порушення водообміну висохли 5 з 13 лиманів.

Про це у Facebook повідомив, співробітник нацпарку, еколог Іван Русєв.

“П’ять лиманів з 13 у нас уже зовсім висохли, і там сіль слабо сформувалася. Шостий за рахунком лиман Будур також на межі повного висихання – він скоро залишиться повністю без води, якщо не відновиться водообмін Чорне море – Тузловські лимани”, – написав Русєв.

За його словами, саме порушення водообміну між заповідними водоймами і Чорним морем стало причиною такого стрімкого висихання. “Наразі лиман практично без води. На невеликій його площі йде формування солі. За останні місяці водна екосистема лиману поступово набувала яскраво-червоного кольору. Пік таких відтінків лиман досягнув до середини вересня і нагадував пейзаж далекої планети. Такий колір є своєрідним індикатором масового “цвітіння” зеленої мікроводорості “Дуналіела саліна” в період високої температури і солоності лиману. Важливу роль також відіграють і галобактеріі”, – пояснює еколог.

Він зазначає, що співробітники нацпарку шукають можливості, зокрема, технічні, щоб відновити водообмін і міграційний шлях для гідробіонтів (організмів, пристосованих до перебування у водному середовищі, наприклад, риби) між Чорним морем і Тузловськими лиманами.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі