У Єгипті розкопали давній “царський” саркофаг з малюнками та ієрогліфами

22 вересня 2020 Фото
Share Button
Фото: Апостроф
У Єгипті археологічна місія міністерства у справах старожитностей виявила добре збережений кам'яний саркофаг видного царського сановника.

Від час проведення земляних робіт в провінції Ель-Мінья дослідницька місія, яку очолює відомий єгиптолог, доктор Мустафа Вазирі, було виявлено неглибокий похоронний колодязь. На його дні, під завалами сміття знаходився майстерно виготовлений з вапняку саркофаг, пише “Апостроф“.

Фото: Апостроф

Як встановили вчені, в ньому спочивають останки чоловіка на ім’я Джехуті Умм Хотеб, який жив в період правління XXVI династії фараонів (близько 685-525 рр. до н.е.) – останньої з місцевих династій, що правили Єгиптом до перського завоювання. Цей чоловік займав посаду “Великого Кхум, доглядача престолів”, тобто був високопоставленим жерцем бога Джехуті і особою, близькою до фараона.

Також відзначається, що на кришці саркофага, покритої ритуальними зображеннями і ієрогліфами, зокрема є зображення чотирьох дітей бога Гора. Поруч з ним було знайдено кілька статуеток ушебті – скульптур, які, за віруваннями єгиптян, заміщали померлого при роботі на загробних полях Осіріса. Ушебті також використовували для передачі в загробний світ різних заклинань, йдеться у повідомленні.

У міністерстві повідомили, що розкопки будуть продовжені. Не виключено, що під час розчищення завалів будівельного сміття, що збиралося століттями, будуть знайдені нові “скарби”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі